MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak zadbać o czystość komputera - kilka wskazówek

Jak zadbać o czystość komputera - kilka wskazówek

Dobry komputer to wydatek na poziomie kilku tysięcy złotych. Dla wielu jest to zatem inwestycja na lata. Warto zatem zadbać o sprawność komponentów oraz czystość całego urządzenia, aby posłużyło ono jak najdłużej. Choć wiele zależy od jakości samego produktu, to na żywotność ogromny wpływ ma także sposób jego eksploatacji. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym Twój komputer zapewni Ci bezawaryjną pracę jeszcze długo po okresie gwarancyjnym.

Regularne czyszczenie komputera

Aby komputer działał sprawnie, należy zadbać o jego czystość. Raz w tygodniu warto odkurzyć klawiaturę sprężonym powietrzem oraz poświęcić chwilę na czyszczenie monitora laptopa. Wszechobecny kurz osiada na urządzeniu, a okruszki mogą dostać się pod obudowę przez szczeliny i spowodować znaczne uszkodzenia komponentów. Na czystość komputera szczególną uwagę powinni zwracać posiadacze psów lub kotów, których sierść stanowi zagrożenie dla sprawności urządzenia.

Zewnętrzne odkurzanie laptopa to podstawa. Nie wystarczy jednak do bezawaryjnej pracy. Największe szkody może wywołać brud i kurz, który osiadł na wewnętrznych podzespołach. W Twoim komputerze znajdują się wentylatory, których rolą jest chłodzenie komponentów ze skłonnością do przegrzewania. Jeśli praca układu chłodzącego zawiedzie, wydajność pracy laptopa obniży się, a procesor będzie wymagał wymiany – może Cię to kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Właśnie dlatego regularne czyszczenie komputera jest tak istotne. Choć z odkurzaniem wentylatora niektórzy użytkownicy mogą poradzić sobie samodzielnie, to wymianę pasty termoprzewodzącej lub termopadów należy zlecić specjalistom. Odkurzanie komputera, a przede wszystkim czyszczenie układu chłodzącego, powinno odbywać się minimum raz w roku. Traktuj swój komputer tak, jak samochód i zapewnij mu coroczny przegląd techniczny.

Korzystaj z urządzenia odpowiedzialnie i wybierz serwis MMCOMP. W naszej ofercie znajdziesz także tanie komputery. Oferujemy poleasingowe urządzenia, które przechodzą u nas gruntowny przegląd, profesjonalne czyszczenie i wymianę uszkodzonych komponentów. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom w pełni sprawne komputery o świetnych parametrach w bardzo korzystnej cenie. Przygotowując poleasingowe urządzenia do dalszej sprzedaży, nasi specjaliści poznali już każdą możliwą usterkę i nauczyli się sobie z nią radzić – zaufaj ich doświadczeniu.

Czyszczenie laptopa to nie wszystko

Profesjonalne czyszczenie laptopa w serwisie to skuteczny sposób na zminimalizowanie awaryjności urządzenia i przedłużenie jego żywotności. Oprócz dbałości o czystość fizycznych komponentów warto także zwrócić uwagę, aby komputer nie był obciążony zbędnymi plikami i programami. Choć współczesne sprzęty posiadają na tyle dużą pamięć, że w zupełności wystarczy ona przeciętnemu użytkownikowi, to mimo wszystko warto czyścić dysk z nieużywanych plików. Jeśli posiadasz dużo zdjęć lub nagrań wideo, zainwestuj w zewnętrzny dysk lub przechowuj dane w chmurze. Na wydajność komputera wpływa dysk twardy – raz w miesiącu przeprowadź proces jego defragmentacji. Ciężką pracę układu chłodzącego wesprze podstawka chłodząca pod laptopa. Na jej zakup powinni zdecydować się szczególnie ci, którzy intensywnie eksploatują urządzenie, uruchamiając wymagające gry i zaawansowane oprogramowania. Pod żadnym pozorem nie należy korzystać z laptopa, kładąc go na kocu lub kołdrze. Choć takie użytkowanie bywa bardzo wygodne, to jest zabójcze dla komputera, ponieważ podzespoły są wówczas szczególnie narażone na przegrzanie i uszkodzenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl