MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak często czyścić komputer i wymieniać pastę?

Jak często czyścić komputer i wymieniać pastę?

Jak często czyścić komputer i wymieniać pastę?

Wykonując codzienne porządki, często skupiamy się przede wszystkim na pomieszczeniach - czyścimy kuchnie, łazienkę, pucujemy meble i odkurzamy dywany. Jednak w całym ferworze weekendowego sprzątania często zapominamy o urządzeniach, o które również należy zadbać.

Po co czyścić komputer?

To podstawowe pytanie, które przychodzi nam na myśl, kiedy słyszymy o konieczności czyszczenia elektroniki. Jednak jak się okazuje, systematyczne usuwanie kurzu może znacznie wydłużyć żywotność naszego urządzenia. Jeśli nie wiemy, jak często trzeba czyścić komputer, wystarczy bliżej przyjrzeć się naszemu urządzeniu. Jednym z głównych sygnałów, informujących nas o tym, że być może nasz sprzęt wymaga czyszczenia, jest głośniejsza praca wentylatorów. W wyniku nagromadzenia się zbyt dużej ilości kurzu wewnątrz urządzenia nasze podzespoły mogą ulec przegrzaniu, a wiatraki są narażone na mniej efektowną pracę. Poza tym o potrzebie wyczyszczenia może również świadczyć spowolnione tempo włączania i wyłączania się komputera lub częste zawieszanie się sprzętu, które może wynikać z zakurzenia systemu chłodzenia.

jak często czyścic komputer i wymieniać pastę

Czym czyścić komputer?

Samodzielne czyszczenie komputera nie należy do trudnych czynności, jednak wymaga nieco wprawy. W tym przypadku warto zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim zaczynamy od oczyszczenia naszego urządzenia z zewnątrz tak, by żadne dodatkowe drobinki kurzu nie wpadły do środka. Jeśli chcemy podejść do zadania dokładnie, należy rozkręcić komputer, by osiągnąć jak najlepszy efekt. Wówczas szczególną uwagę zwracamy na czyszczenie zasilacza, ponieważ jest on szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Całą operację wykonujemy za pomocą sprężonego powietrza, jednak w przypadku silnego zabrudzenia możemy skorzystać ze specjalnego pędzelka, który pozwoli nam na delikatne usunięcie kurzu. Jeśli decydujemy się na samodzielne wyczyszczenie komputera, dobrze jest zainwestować w niepylące szmatki, które sprawnie i bezpiecznie usuną wszelkie zabrudzenia.

Pomoc specjalistów – serwis laptopów Warszawa

Jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu lub nie czujesz się wystarczająco kompetentny, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Dzięki temu unikniesz ryzyka uszkodzenia sprzętu oraz oszczędzisz nieco czasu. Warto pamiętać, że specjalistyczne serwisy zdecydowanie dokładniej oczyszczą komputer niż przeciętny użytkownik. Wynika to przede wszystkim z tego, że posiadają oni specjalistyczny sprzęt, który pozwala na bezpieczne dotarcie do największych zakamarków. Z reguły cały proces polega głównie na dokładnym wyczyszczeniu układu chłodzenia oraz wnętrza laptopa tak, by przypominał on wersję fabryczną. Wówczas laptop jest dokładnie rozkręcany – demontuje się cały układ chłodzenia, który następnie jest czyszczony. W tym czasie dokonywana jest również wymiana pasty termoprzewodzącej, dzięki czemu w przyszłości unikniemy problemów z przegrzewaniem.

jak często czyścic komputer i wymieniać pastę

Serwis komputerowy Warszawa czy się opłaca?

Oddanie komputera do serwisu zawsze wiąże się z pewnymi obawami. Większość potencjalnych klientów zastanawia się nad opłacalnością tego przedsięwzięcia. Jednak w tym przypadku warto pamiętać o tym, że do samodzielnego wyczyszczenia komputera potrzebny jest specjalistyczny sprzęt lub chociaż podręczne akcesoria takie jak sprężone powietrze czy odpowiedni pędzelek i ściereczka. Poza tym oddając komputer do czyszczenia, mamy pewność, że nie zostanie on uszkodzony, a cała usługa zostanie wykonana przez profesjonalistów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl