MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Czyszczenie laptopa – dlaczego warto wybrać się do serwisu?

Czyszczenie laptopa – dlaczego warto wybrać się do serwisu?

Laptop to urządzenie, z którego korzysta się codziennie. Tak, jak większość sprzętów intensywnie użytkowanych, również laptop wymaga regularnego czyszczenia. To najlepszy sposób na przedłużenie jego żywotności. Niestety, wiele osób wciąż o tym zapomina. Prowadzi to do przegrzewania poszczególnych komponentów oraz do poważnych uszkodzeń, których często nie da się już naprawić.

Jak często należy czyścić sprzęt?

Pierwsze sygnały tego, że laptop wymaga czyszczenia, to sporadyczne, samoistne restartowanie, przegrzewanie się komputera lub awaria systemu. W ostatnim przypadku bywa już często za późno, ponieważ cały system chłodzenia zostaje uszkodzony. Głośna praca czy spowolnione działanie systemu mogą też wskazywać na problem tkwiący w niewystarczającej czystości podzespołów. Naprawa laptopów (Warszawa) pomoże skutecznie zdiagnozować problem i za Twoją zgodą wdroży odpowiednie działania, by umożliwić Ci dalsze korzystanie ze sprzętu.

Pojawiające się zabrudzenia to sygnał do tego, że należy wyczyścić ekran, klawiaturę czy zewnętrzną obudowę laptopa. W przypadku wewnętrznych elementów sprawa nieco się komplikuje. Podstawowym czynnikiem decydującym o tym, jak często należy przeprowadzać czyszczenie, są warunki, w których użytkowany jest laptop (poziom zakurzenia i zapylenia pomieszczeń). W przypadku wysokiego stężenia pyłów, zaleca się konserwację co pół roku. Nie bez znaczenia jest także częstotliwość użytkowania sprzętu. Korzystanie z komputera w domowych lub biurowych warunkach wymaga czyszczenia co 8 lub 10 miesięcy. Sporadyczne używanie pozwala na czyszczenie raz w roku.

Jak skutecznie wyczyścić laptop?

Podstawowego czyszczenia laptopa możesz podjąć się samodzielnie. Na początku obróć go i potrząśnij, by pozbyć się okruchów i innych zabrudzeń. Klawisze i touchpad przetrzyj wilgotną ścierką, a matrycę specjalnym płynem do czyszczenia ekranów. W przypadku wnętrza warto postawić na serwis laptopów (Warszawa), który nie tylko odpowiednio wyczyści wszystkie elementy, ale wymieni też pastę termoprzewodzącą na procesorze, a w razie konieczności oczyści łożysko wentylatora i nałoży nowy smar silikonowy.

Wbrew pozorom samodzielne czyszczenie wnętrza laptopa jest bardzo trudne. Rozkręcenie obudowy i demontaż wszystkich poszczególnych elementów może przysporzyć trudności nawet doświadczonemu majsterkowiczowi, szczególnie jeśli opiera się na filmach instruktażowych z YouTube. Brak wiedzy i odpowiednich narzędzi często prowadzi do urwania taśmy czy gniazda, a także uszkodzenia płyty głównej. Z podstawową higieną z pewnością poradzisz sobie samodzielnie, jednak okresowe dogłębne czyszczenie wnętrza lepiej pozostaw specjalistom

Zaufaj specjalistom

Doświadczeni fachowcy sprawnie i bezpiecznie oczyszczą wszelkie komponenty. Z należytą uwagą wymienią pastę termoprzewodzącą, ponadto ocenią ogólny stan Twojego komputera. Szybko usuną awarie, zaproponują wymianę zużytych komponentów, a w razie konieczności także zaproponują nowe baterie do laptopów. Warszawa to miasto, na którego terenie od wielu lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu IT.

Warto postawić na ekspertów, którzy wielokrotnie zmagali się z tego typu zadaniami. Poza doświadczeniem, posiadamy też odpowiedni sprzęt. Pamiętaj, że każdy najmniejszy błąd może doprowadzić do całkowitego zniszczenia laptopa, dlatego najlepiej zaufać specjalistom. Zajmujemy się serwisowaniem sprzętu komputerowego, a także wdrażaniem systemów informatycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak z należytą precyzją oczyścić każdy komputer. Wybierając nasze usługi masz gwarancję najwyższej jakości i pewność, że żaden z podzespołów nie zostanie uszkodzony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl