MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Wymiana klawiatury w laptopie – czy można ją wykonać samodzielnie?

Wymiana klawiatury w laptopie – czy można ją wykonać samodzielnie?

Laptopy i komputery to urządzenia, którym wraz z wiekiem coraz bardziej zagraża ryzyko awarii – kiedy do niej dojdzie, jedyną pomocą może okazać się serwis laptopów (Warszawa). Spore grono osób decyduje się na samodzielne rozkręcenie urządzenia i sprawdzenie, który z podzespołów zawiódł, jednak jedynie specjalista może postawić rzetelną diagnozę. Zanim zabierzesz się za demontaż obudowy, skonsultuj się z fachowcem.

Uszkodzona klawiatura

Uszkodzenia klawiatury mogą powstawać w wyniku przypadkowych uszkodzeń mechanicznych bądź zalania. Jeżeli do urządzenia dostanie się woda, może ona spowodować trwałą usterkę – w takiej sytuacji nie pomoże ani suszenie, ani wycieranie rozlanego płynu, który zdążył już wyrządzić szkody. Najlepiej od razu skonsultować się z serwisem. Podobnie wygląda to w przypadku upadku laptopa – jeśli klawiatura nie działa, odwiedź specjalistę.

Zdarza się również, że uszkodzenie jest tylko częściowe – nie działa jeden lub kilka klawiszy. Zazwyczaj takie sytuacje się bagatelizuje. Możliwe jest też podpięcie dodatkowej klawiatury przez USB – jest to jednak rozwiązanie skuteczne tylko przez krótki czas – nikt nie chce przecież z mobilnego laptopa uczynić sprzętu stacjonarnego czy podróżować z dodatkowym sprzętem peryferyjnym. Jeżeli podzespół nie działa prawidłowo lub wcale nie reaguje, warto skontaktować się z serwisem. Naprawa laptopów (Warszawa) dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu specjalistów jest możliwa w krótkim czasie.

Ile kosztuje wymiana klawiatury?

Koszt naprawy usterki zależy głównie od jej rodzaju. By dokładnie ocenić, ile wyniesie naprawa, konieczne będzie rozkręcenie obudowy urządzenia i zajrzenie pod klawiaturę. Wiele zależy również od modelu laptopa. Jeżeli podzespół został włożony od góry i klawiatura stanowi odrębny element, naprawa nie powinna znacząco obciążyć Twojego portfela. Problematyczne są klawiatury, których obudowa jest jednocześnie częścią integralną z resztą urządzenia – wówczas ten element jest montowany od spodu, czyli wewnątrz urządzenia, co sprawia, że jego wymiana wiąże się z rozkręceniem całej dolnej części laptopa.

Jeżeli klawiatura została zalana lub trwale uszkodzona to konieczne będzie wstawienie nowej – cena będzie uzależniona od tego czy zdecydujesz się na tańszy zamiennik czy droższy oryginał. Do tego dochodzi oczywiście koszt usługi, dlatego wielu użytkowników decyduje się na samodzielną wymianę. Ten proces wymaga nie tylko specjalnej wiedzy, ale także narzędzi, dużej ilości czasu, precyzji i umiejętności. Oczywiście, można sięgnąć po śrubokręt i próbować samemu, ale efekt może nie być zadowalający. W niektórych modelach sprawa jest skomplikowana, dlatego warto mimo wszystko powierzyć swój sprzęt fachowcom.

Jeżeli Twój komputer uległ awarii i nie da się go naprawić, to warto rozejrzeć się za nowym urządzeniem. Laptopy poleasingowe to świetne rozwiązanie dla tych, którzy szukają najlepszej jakości w atrakcyjnej cenie. Urządzenia te są tańsze niż jednostki prosto z taśmy produkcyjnej, a dodatkowo posiadają nowe podzespoły – dlatego też nie musisz w najbliższej przyszłości obawiać się awarii.

Zadbaj o swoją klawiaturę

Do wielu usterek dochodzi, ponieważ użytkownicy nie dbają prawidłowo o klawiaturę w swoim laptopie. By Twój laptop działał bez zarzutów, pamiętaj, by regularnie przecierać klawiaturę środkiem przeznaczonym do czyszczenia elektroniki lub chusteczką antybakteryjną. Pamiętaj również o regularnym myciu rąk. Jeżeli jesz posiłek przy laptopie, to staraj się nie dotykać w tym samym czasie klawiatury. Regularnie czyść swój sprzęt, na przykład za pomocą sprężonego powietrza lub zwykłym odkurzaczem z cienką końcówką. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i okruchów które mogły wpaść między klawisze. Zadbaj o swój sprzęt, a będzie działał długo i bezawaryjnie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl