MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Wolny internet w telefonie - co może być przyczyną?

Wolny internet w telefonie - co może być przyczyną?

Nikt nie wyobraża sobie świata bez dostępu do internetu. Praktycznie wszystko załatwiamy za jego pomocą. Z pewnością chociaż raz w życiu miałeś problem z internetem. Wówczas najpierw sprawdzamy zasięg i zmieniamy tryb pracy, by odszukać odpowiednie pasmo, na którym znajdziemy łącze. Co zrobić w sytuacji, kiedy żadna z powyższych nie jest bezpośrednią przyczyną?

Przekroczenie limitu transferu danych

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie limitu danych. Wtedy konieczne będzie wykupienie kolejnego lub poczekanie do dnia jego odnowienia. Jeżeli korzystasz z funkcji nielimitowanego pakietu, warto sprawdzić, czy nie zalegasz z opłatami.

Problem ze stroną lub aplikacją

Czasami wina leży po stronie serwera, na którym została postawiona strona. Przyczyną może być również błędna instalacja certyfikatu SSL. Witryna, którą chcesz wyświetlić, może być również przeładowana reklamami. Wówczas będzie ładowała się wolniej. Mogą również trwać prace związane z budową lub optymalizacją strony i tymczasowo będzie działała nieco wolniej.

Kłopot z telefonem

Jedną z przyczyn braku połączenia z siecią może być ustawienie telefonu, które ma wyłączony tryb obsługi internetu. Dzieje się tak w przypadku trybu samolotowego. Być może awarii uległ moduł w telefonie. By to sprawdzić, warto przełożyć kartę SIM do innego aparatu. Jeżeli internet zacznie działać, telefon trzeba będzie oddać do naprawy. Serwis GSM Warszawa, Poznań czy Kraków – z pewnością otrzymasz pomoc i wsparcie podczas diagnozowania i naprawy. Wymiana modułu GSM w naszym punkcie w stolicy zaczyna się od 80 zł. Sama usługa nie trwa długo, ale zostanie wykonana profesjonalnie. Problem z internetem występuje również w produktach firmy Apple. Jeżeli masz problem ze swoim iPhon’em, to również znajdziemy rozwiązanie. Nasz serwis iPhone Warszawa wykonuje również inne usługi. Wymienimy płytę główną, aparat, klawiaturę, mikrofon i głośnik. Wszelkie usterki chętnie naprawimy, tym samym przywracając mu dawną świetność. Do wszystkich usług, które wykonujemy, podchodzimy profesjonalnie. Żadna usterka nie jest nam straszna.

internet w telefonie spowolnił

Router Wifi

Zła konfiguracja urządzenia również może być przyczyną nieprawidłowego działania internetu. Być może wystarczy zwykła aktualizacja. Jeżeli pomimo tego sieć nie działa tak, jak powinna, warto skontaktować się z dostawcą. Problemem może być również zbyt duża ilość urządzeń podłączonych routera. Poza tym częstą przyczyną może być również niewielki zasięg działania sprzętu. Wtedy warto wymienić go na nowy.

Co zrobić kiedy internet zwalnia?

Warto sprawdzić, czy winny jest router – jeżeli korzystać z sieci bezprzewodowej w domu, albo model GSM. Jeżeli zauważysz, że za zwolnienie prędkości odpowiada urządzenie wi-fi, zobacz czy nie jest wymagana aktualizacja, lub czy opłaciłeś usługę. Problem tkwi w telefonie? Serwis GSM Warszawa i okolice naprawi Twój problem. Przyjdź do nas, a pomożemy Ci przywrócić dawną prędkość internetu w telefonie.

Wszystkie wymienione wyżej problemy związane z prędkością internetu w telefonie można w szybki sposób wyeliminować. Dzięki temu znów będziesz mógł cieszyć się szybkim transferem. Jeżeli możesz zdiagnozować problemu, skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy, a po konsultacji z Tobą rozwiążemy problem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl