MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Telefon nie ładuje baterii – co zrobić?

Telefon nie ładuje baterii – co zrobić?

Posiadacze nowoczesnych smartfonów często napotykają różne problemy. Jednym z najczęstszych jest szybko rozładowująca się bateria lub komplikacje z ładowaniem telefonu. Przyczyn takich awarii może być wiele, tak samo jak sposobów ich naprawy. Co robić, jeśli telefon się nie ładuje, chociaż jest podłączony do ładowarki? Podpowiadamy, jakie kroki warto podjąć.

Podstawowe przyczyny usterek

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z ładowaniem telefonu jest uszkodzony kabel USB. Tak naprawdę trudno znaleźć taki, który po roku użytkowania nadal będzie sprawny, a to dlatego, że nie lubią one zginania pod ostrym kątem i rozciągania. Nieprawidłowa eksploatacja często może zakończyć się przerwaniem przewodów lub uszkodzeniem ich izolacji, co w konsekwencji doprowadzi do zwarcia. Bardzo łatwo uszkodzić także same wtyczki microUSB. Ze względu na swoją konstrukcję, często ulegają wygięciom lub złamaniom.

Problemy z ładowaniem może powodować także ładowarka. Wiele osób sięga po chińskie modele, niewiadomego pochodzenia. Nieznani producenci nie dbają o wysokie standardy, w związku z czym urządzenie może bardzo szybko odmówić posłuszeństwa lub nawet uszkodzić telefon. By zdiagnozować problem, wystarczy podłączyć inny telefon lub dowolne urządzenie z wejściem USB. W ten sposób szybko ocenisz sprawność ładowarki.

Jeśli zarówno ładowarka, jak i kabel spełniają odpowiednio swoją funkcję, a telefon wciąż się nie ładuje – prawdopodobnie awarii uległo gniazdo microUSB w telefonie. Powodów takiego problemu może być wiele: uszkodzenie plastikowego elementu wewnątrz, zaśniedzenie styków lub oderwanie płyty głównej. W takiej sytuacji wybierz sprawdzony serwis GSM (Warszawa), ponieważ samodzielna wymiana może okazać się niemożliwa. Nowoczesne telefony są skomplikowane w rozbiórce, a brak doświadczenia często kończy się uszkodzeniem wyświetlacza lub obudowy, dlatego nie warto ryzykować. Znacznie lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Skomplikowane problemy wymagają zaawansowanych rozwiązań

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, przyczyn problemów z ładowaniem telefonu może być bardzo wiele. Jedne z nich są błahe, inne wymagają specjalistycznej pomocy. Jeżeli Twój smartfon po podłączeniu do ładowania wibruje, ale nie pokazuje obrazu, a dioda ładowania nie zapala się, to koniecznie zwróć uwagę na moduł wyświetlacza. Zdarza się, że jest on uszkodzony fabrycznie lub pęknięty od środka, najczęściej w okolicach ramki, gdzie na pierwszy rzut oka może być to niezauważalne. W takiej sytuacji zdecydowanie należy wymienić cały moduł wyświetlacza. Choć nie jest to najprostsza naprawa to doskonale poradzi sobie z nią nasz serwis IPhone. Warszawa – tutaj nas znajdziesz.

Inną przyczyną problemu może być uszkodzone złącze ładowania, zwykle spowodowane niepoprawnym użytkowaniem. Wgnieciona blaszka, odklejenie złącza USB od płyty głównej lub płytki sub USB to najczęściej spotykane przypadki. Wystarczy, że podniesiesz telefon na silnie osadzonej końcówce i usterka tworzy się sama. W tej sytuacji ratunkiem jest wymiana płytki sub USB lub lutowanie bądź wymiana całego elementu, czyli serca telefonu.

W sytuacji, gdy Twój telefon nie reaguje na żadną ładowarkę, problemu należy szukać w środku urządzenia, ponieważ prawdopodobnie padła płyta główna. Zdecydowanie będzie wiązało się to z koniecznością jej wymiany. Taka naprawa nie należy do najtańszych, jednak nasz profesjonalny serwis zaproponuje Ci optymalne rozwiązane w konkurencyjnej cenie. Sprawdź naszą ofertę i zyskaj natychmiastową pomoc. Naprawa telefonów to dla nas codzienność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl