MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Tanie i używane laptopy - czy to aby na pewno się opłaca?

Tanie i używane laptopy - czy to aby na pewno się opłaca?

Używane laptopy oraz komputery to w naszym społeczeństwie ciągle temat tabu. Jednak wzrastający popyt i większa świadomość konsumentów sprawiają, że z dnia na dzień skupy sprzętu elektronicznego cieszą się coraz większą popularnością. Poniżej dowiesz się, czy warto korzystać z oferowanych przez nich usług.

tanie i uzywane laptopy

Tanie laptopy = gorsza jakość?

Dla wyczulonych klientów popularnych sieciówek niska cena kojarzy się przede wszystkim ze słabą jakością. Jednak w przypadku serwisów i outletów komputerowych ta zasada nie obowiązuje. Jeśli chodzi o laptopy, jest to zazwyczaj sprzęt nabywany nawet od największych firm w Polsce. Wynika to z faktu, iż większość popularnych korporacji co trzy, cztery lata decyduje się na wymianę laptopów leasingowych. Aby owa wymiana okazała się jak najbardziej opłacalna, zazwyczaj decydują się oddać swój sprzęt sprawdzonym skupom. W ten sposób większość skupów poszerza swoją ofertę o usługę sprzedaży laptopów poleasingowych. Warto pamiętać, że w  biurach, laptopy to przede wszystkim sprzęt służący do obsługi podstawowych programów – pakietu Office czy Excela. Jednak większość z nich mimo to decyduje się na zakup naprawdę wysokiej jakości sprzętu o imponujących podzespołach.

tanie i uzywane laptopy

Czy warto?

Choć jak już wspomnieliśmy, używane laptopy kojarzą ze swego rodzaju społecznym ostracyzmem, czasami warto dać im szansę. Wiąże się to przede wszystkim z ich wysoką jakością. Producenci komputerów dzielą swój sprzęt na urządzenia przeznaczone dla przeciętnego użytkownika, jak i na linię biznesową. Ta druga została dedykowana konsumentom o znacznie wyższych wymaganiach, dlatego oferowany sprzęt odznacza się znacznie lepszą jakością. Przy tym ceny tego typu urządzeń potrafią zapierać dech w piersiach. Wynika to przede wszystkim z licznych ulepszeń, takich jak np. bardziej skomplikowane podzespoły czy porządniejsze zabudowy. Choć zewnętrzna powłoka laptopa to dla wielu przede wszystkim aspekt estetyczny, warto nieco bardziej zwrócić na nią uwagę. Wykonane z metalu obudowy o niesamowicie wytrzymałych zawiasach to niemal podstawa w przypadku komputerów biznesowych. Tym samym zyskujemy pewność, że sprzęt został wykonany naprawdę solidnie. Poza tym jedną z cech charakterystycznych komputerów biznesowych jest przede wszystkim widoczna na pierwszy rzut oka ogromna dbałość o szczegóły. Mamy tu na myśli choćby takie elementy jak matowy ekran czy bardzo czuła klawiatura, która znacznie ułatwia codzienną pracę. Popularne tanie laptopy charakteryzują się także znacznie krótszą żywotnością, co wynika z niemożności wymieniania niektórych elementów. Jednym z nich jest np. problematyczny akumulator, który może zostać wymieniony jedynie przez profesjonalistę. Natomiast w wersji biznesowej mamy do czynienia z tradycyjną, łatwą do wymiany baterią.

Używane laptopy Warszawa – szeroki wybór niska cena

Jeśli chodzi o tanie laptopy Warszawa to prawdziwa kopalnia skupów. Jednak zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej firmy, warto zwrócić uwagę na parę szczegółów. Po pierwsze sprawdź, czy dany skup oferuje możliwość ewentualnego zwrotu  sprzętu. Dzięki temu zyskasz pewność, że nawet jeśli finalnie komputer nie przypadnie Ci do gustu, będziesz mógł się go pozbyć lub wymienić na inny model. Ponadto przed każdym zakupem, należy zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych klasyfikacji występujących w większości skupów. Zazwyczaj każdy sklep dzieli urządzenia na trzy klasy – A, B i C. Każdej literze odpowiada konkretna jakość sprzętu. Dlatego też urządzenia oznaczone za pomocą litery A to sprzęt niemal nowy, który nie posiada żadnych widocznych śladów użytkowania. B charakteryzuje się obecnością śladów użytkowania, natomiast C to zdecydowana najniższa klasa, która zawiera w sobie gorszej jakości sprzęt. Jednak w MMComp dzięki ogromnemu doświadczeniu naszych pracowników, z łatwością dopasujesz sprzęt do swoich potrzeb oraz wymagań. Poza tym w naszej firmie zyskasz pewność, że wybrany przez Ciebie laptop został dokładnie przejrzany i wszelkie możliwe usterki zostały usunięte.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl