MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Tani komputer do biura, czy to dobry pomysł?

Tani komputer do biura, czy to dobry pomysł?

Odpowiedni sprzęt biurowy to podstawa każdej firmy. Dzięki niemu nasi pracownicy mogą liczyć na bardziej komfortową, a co za tym idzie również efektywniejszą pracę. Właśnie dlatego warto zainwestować w odpowiednie komputery. Jednak jak się okazuje świetnej jakości sprzęt, wcale nie musi być drogi.

Komputery poleasingowe

Komputer stacjonarny to zdecydowanie największy, ale także najwydajniejszy sprzęt, na jaki możemy sobie pozwolić. Imponujące podzespoły, możliwość wprowadzania modyfikacji oraz ogromna wygoda wynikająca z dużego ekranu i ergonomicznej klawiatury, sprawiają, że większość firm rezygnuje z laptopów na rzecz PC. Choć jest to naprawdę świetne rozwiązanie, wiąże się ono z dość wysokimi kosztami. Aby nieco je obniżyć, warto zdecydować się na zakup komputerów poleasingowych. Choć kupno używanego sprzętu obarczone jest swego rodzaju tabu, obecnie sklepy komputerowe oferują naprawdę wysokiej jakości urządzenia, które zostają odpowiednio przygotowane dla klienta i to w atrakcyjnej cenie. W przypadku używanych komputerów biurowych możemy liczyć na naprawdę solidny sprzęt o świetnych podzespołach, na który normalnie nie moglibyśmy sobie pozwolić.

tani komputer do biura, czy to dobry pomysł

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz idealnego komputera do biura, warto zwrócić uwagę na parę właściwości. Ważne, by sprzęt biurowy był przede wszystkim wydajny – to zdecydowanie nadrzędna cecha, która decyduje o komforcie użytkowania nawet jeśli mamy tutaj na myśli podstawowy pakiet Office. Poza tym należy również przyjrzeć się mózgowi komputera, czyli twardemu dyskowi. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku pracy biurowej, w której dysk musi charakteryzować się nie tylko ogromną prędkością, ale także pojemnością. Jeśli Twoja firma w jakimś stopniu zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju grafiki, dobrze jest dokładnie przyjrzeć się karcie graficznej. Podczas wyboru nowego komputera wiele osób zapomina o tym, by sprawdzić jak głośno pracuje dany sprzęt. W końcu w większości biur pracownicy pracują wspólnie, dlatego warto zadbać o to, by sprzęt był cichy.

Dlaczego nie laptop?

Choć laptopy cieszą się zdecydowanie większą popularnością, w przypadku biura lepiej postawić na komputery stacjonarne. Są one nie tylko wytrzymalsze, ale także dużo wygodniejsze. Dzięki dużemu ekranowi, osobnej klawiaturze i ogromnemu dyskowi nie musimy się martwić o komfort pracy. Poza tym w przypadku jakiejś usterki jesteśmy w stanie z łatwością ją naprawić bądź wymienić dany element, co w przypadku laptopa nierzadko okazuje się niemożliwe. Dzięki dość dużej możliwości wprowadzania wszelkiego rodzaju modyfikacji, komputer PC możemy z łatwością dopasować do wymagań naszej działalności.

tani komputer do biura czy to dobry pomysł 2

Gdzie kupić i o czym pamiętać?

Serwisy i outlety to dość popularne miejsca na mapie większości miast. Jednak w momencie, gdy zdecydujemy się na konkretny sklep komputerowy, warto dokładniej przyjrzeć się jego polityce oraz ofercie. Większość serwisów dzieli swoje produkty na tzw. klasy jakościowe. A+ to niemal nowy sprzęt, A- to komputer, który ma świetne podzespoły i jest w dobrym stanie, jednak możemy na nim zauważyć ślady użytkowania na obudowie. Najniższa klasa to B. Tego typu komputery są w pełni sprawne jednak mają dość widoczne ślady użytkowania oraz mogą posiadać nieznaczne uszkodzenia matrycy. Tym samym są to zdecydowanie najtańsze modele.

tani komputer do biura, czy to dobry pomysł 3

Jak widać, zakup taniego komputera może okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Ważne, by podczas wyboru kierować się przede wszystkim naszymi wymaganiami względem sprzętu oraz możliwościami finansowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl