MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Spuchnięta bateria w telefonie - serwis iPhone, który Ci pomoże

Spuchnięta bateria w telefonie - serwis iPhone, który Ci pomoże

Wytrzymała bateria to jeden z najważniejszych parametrów telefonu. W dobie mobilności oczekuje się szybkiego ładowania i długiego czasu pracy baterii bez ładowarki. Nowoczesne telefony z utrudnionym dostępem do baterii sprawiają, że ciężko jest samodzielnie zadbać o naprawę lub wymianę w przypadku zauważenia usterek. Kiedy bateria przestaje spełniać wymagania, warto odwiedzić profesjonalny serwis.

Dlaczego bateria puchnie?

Ogniwa litowo-jonowe są najpopularniejszym sposobem zasilania urządzeń mobilnych. Ich cena niezwykle atrakcyjna – w dodatku dostaje się wydajność, trwałość, lekkość i świetne magazynowanie energii. Można je spotkać w telefonach, ale także laptopach, hulajnogach elektrycznych, zegarkach czy kamerach. Każda bateria ma dwie elektrody – katodę i anodę. Jedna jest naładowana dodatnio, druga ujemnie. Obie są od siebie odseparowane elektrolitem, najczęściej solami litu lub tworzywem. Kiedy podłączasz telefon do ładowania, prąd przemieszcza się z katody przez elektrolit, z kolei podczas działania na baterii – od anody do elektrolitu.

Co jednak dotyczy puchnięcia baterii – może do niego dojść nawet podczas zwykłego użytkowania. Wówczas wygląda jak prostokątny balonik. Dzieje się tak za sprawą gazów, które ją wypełniają. Spuchnięta bateria, która mieści się pod klapką, musi znaleźć swoje miejsce, dlatego naciska na pozostałe podzespoły. Konsekwencją może być oczywiście wypchnięta i nienaturalnie ułożona klapka, ale także wybrzuszony ekran.

Wymiana i serwis

Samodzielna wymiana takiej baterii wiąże się z niebezpieczeństwem ze względu na wysokie ryzyko samozapłonu. Konsekwencją może być poparzona twarz i dłonie – ucierpieć może nawet otoczenie. Jeżeli zauważysz, że Twoje urządzenie nie działa prawidłowo lub bateria zaczyna zmieniać kształt, to warto odwiedzić serwis GSM. Warszawa to obszar naszej działalności. Skutecznie rozwiążemy problem i oddamy Ci sprzęt, który będzie działał bez zarzutów. Posiadamy odpowiednie zabezpieczenia, wiedzę i doświadczenie.

W profesjonalnym serwisie konserwacji zostanie poddany cały telefon. Spuchnięta bateria nie oznacza eksplozji, ale jej ryzyko rośnie z czasem, dlatego wizyta w serwisie jest niezbędna. Baterii takiej nie da się naprawić – konieczna jest wymiana i ocena uszkodzeń innych podzespołów. Nasz serwis IPhone (Warszawa) to miejsce, które rozwiąże również problemy z działaniem produktów sygnowanych nadgryzionym jabłuszkiem.

Jak uniknąć puchnięcia baterii?

By uniknąć niepożądanych konsekwencji i zadbać o swoje urządzenie, korzystaj jedynie z oryginalnych zasilaczy i przewodów. Wówczas ograniczasz ryzyko powstawania zwarć, które mają negatywny wpływ na akumulator. Staraj się również unikać przegrzania baterii. Podczas ładowania wyjmuj go z etui, w ten sposób ograniczysz akumulację ciepła. Latem nie wystawiaj telefonu na działanie promieni słonecznych. Jeżeli korzystasz z nawigacji podczas jazdy samochodem, w słoneczne dni staraj się montować urządzenie tak, by nie wystawiać go na słońce. Jeżeli korzystasz z wymiennej baterii, nie ładuj jej do pełna. Przeładowanie również powoduje trwałe niszczenie baterii.

Dbanie o baterię nie jest trudne, a może okazać się kluczowe dla każdego użytkownika. W ten sposób znacznie wydłużasz jej żywotność i działasz na swoją korzyść. Jeżeli zauważysz, że Twój telefon nie działa w pełni prawnie, warto oddać go do serwisu. Dzięki szybkiej diagnostyce z pewnością zapobiegniesz ewentualnym uszkodzeniom, a fachowcy przywrócą mu dawną świetność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl