MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Smartfon z dobrą baterią - jak zadbać o swój telefon?

Smartfon z dobrą baterią - jak zadbać o swój telefon?

Średniej jakości smartfon to wydatek na poziomie minimum tysiąca złotych. Za lepszy model trzeba już zapłacić znacznie więcej. Jednym z kryteriów zakupu telefonu jest pojemność baterii. Obecnie smartfon oferuje tak szeroki wachlarz funkcji, że przy umiarkowanym użytkowaniu, należy go ładować nawet codziennie, co dla wielu użytkowników jest frustrujące. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym przedłużysz pracę swojego telefonu na jednym ładowaniu.

Telefon z dobrą baterią

Wielu użytkowników z sentymentem wspomina tradycyjne telefony, które wymagały ładowania raz na kilka dni. Porównywanie obu technologii jest jednak bezsensowne, ponieważ obecne modele posiadają tyle funkcji i jednocześnie pracują na tylu aplikacjach, że ich obsługa wymaga wzmożonego zużycia baterii. Co jeszcze sprawia, że nawet telefon z dużą baterią, wymaga częstego ładowania? Dużym obciążeniem dla smartfona jest podświetlenie ekranu i czas jego czuwania, a także włączony GPS, transmisja danych i liczne aplikacje działające w tle.

Czym charakteryzuje się wytrzymały telefon? Pierwszym parametrem, na który każdy użytkownik zwraca uwagę, jest pojemność baterii.  Nie każdy jednak wie, że na żywotność telefonu na jednym ładowaniu wpływają także inne podzespoły. Kupując telefon z dobrą baterią, zwróć uwagę na wielkość ekranu. Im większa przekątna, tym więcej energii urządzenie będzie zużywało na jego doświetlenie. Jeśli to możliwe, wybierz wyświetlacz AMOLED. Technologia uznawana jest bowiem za najbardziej energooszczędną. Wytrzymałość baterii obniża także wysokowydajny procesor.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie zamierzasz kupować nowego telefonu? Najrozsądniej będzie wymienić baterię – zajmie się tym serwis GSM Warszawa. Wymiana komponentu będzie konieczna, jeśli Twój telefon szybko się rozładowuje, samoczynnie wyłącza, a system operacyjny nie działa płynnie. Jeśli zaobserwowałeś takie epizody podczas korzystania ze swojego urządzenia, to skontaktuj się ze specjalistami MMCOMP. Samodzielna wymiana komponentów we współczesnych modelach wiąże się z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia pozostałych podzespołów. Już sam demontaż tylnej obudowy wymaga doświadczenia, zręczności i specjalistycznych narzędzi, dlatego pracę tę warto zlecić serwisantom.

Wytrzymały smartfon – jak dbać o baterię?

Nawet telefon z największą baterią może potrzebować wsparcia z zewnątrz. Z myślą o przedłużeniu żywotności i wytrzymałości baterii stworzono dedykowane aplikacje, które możesz pobrać na swoje urządzenie. Jedną z darmowych propozycji jest Battery Life. To aplikacja, która świetnie sprawdzi się w kryzysowych sytuacjach. Jeśli zauważysz, że poziom naładowania Twojego telefonu spadł do niepokojącego poziomu, a Ty nie masz możliwości jego podładowania, włączasz aplikację, a ona wskazuje Ci głównego winowajcę, który pożera najwięcej energii. Użytkownicy smartfonów z Androidem polecają sobie także aplikację Battery Doctor, która pomoże zdiagnozować przyczynę niskiej wytrzymałości baterii, być może powodem jest jej przegrzanie lub przeładowanie. Warto bowiem wiedzieć, że sposób ładowania także wpływa na jego wytrzymałość. Należy unikać zarówno całkowitego rozładowania baterii, jak i jej 100% naładowania. Oznacza to, że nawet telefon z najlepszą baterią nie będzie wytrzymały, jeśli regularnie podłączasz go do ładowania na całą noc. Być może Ty jeszcze nie zdążyłeś wkroczyć w fazę głębokiego snu, ale Twój telefon jest już naładowany. W trakcie nocy będzie on zużywał kilka procent i na bieżąco się doładowywał, za każdym razem wykorzystując cykl z dostępnej puli mikrocykli ładowania, którą udostępnił producent. Dlatego najlepszą wydajność i żywotność baterii gwarantuje ładowanie jej do około 70 %, gdy poziom baterii spadnie do 50 %.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl