MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Serwis iPhone i GSM – jak uratować sprzęt po zalaniu?

Serwis iPhone i GSM – jak uratować sprzęt po zalaniu?

W ciągu dnia Twój telefon narażony jest na kontakt z różnymi płynami – czy to woda kranowa lub morska, słodkie napoje czy alkohol – każdy z nich może powodować zwarcie i zniszczenie elektroniki w tych urządzeniach. Innym skutkiem zalania sprzętu może być korozja metalu, z którego zbudowano jego podzespoły (na przykład płyta główna), a także niebezpieczny proces chemiczny nazywany elektrolizą. Często jednak smartfon można uratować przed zalaniem – w jaki sposób?

Nie daj się zwieść pozorom – reaguj natychmiast

Najczęstsze skutki zalania telefonu wodą to brak reakcji przycisków lub ekranu na dotyk, spowolnione działanie, samoistne wyłączanie sprzętu lub szybsze rozładowywanie się. Zdarza się też tak, że objawy nie pojawiają się od razu. Nie oznacza to jednak, że wewnątrz nie zachodzą niebezpieczne procesy – ich skutki możesz odczuć dopiero po kilku dniach. Dlatego, by nie dopuścić do trwalszych zmian, tak ważna jest szybka reakcja.

Woda słodka powoduje korozję metalu, na przykład w płycie głównej, dodatkowo cukry zawarte w składzie napojów utrudniają osuszenie i wyczyszczenie smartfona. Z kolei słona woda przyspiesza zjawisko elektrolizy. Bez względu na rodzaj cieczy, która rozlała się na Twój telefon – działaj natychmiastowo. Przede wszystkim wyłącz urządzenie. Jeśli to możliwe, zdejmij obudowę i wyjmij baterię, a następnie wszystkie ruchome elementy, jak na przykład kartę sim. Wszystko osusz ręcznikiem papierowym, a telefon umieść w przewiewnym i ciepłym pomieszczeniu.

Co robić, kiedy domowe sposoby zawodzą

Twoje działania przynoszą marny skutek? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia w odpowiednie miejsce. Serwis GSM Warszawa służy pomocą wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają profesjonalny sprzęt do tego typu zadań. Naszym priorytetem jest zadowolenie klienta, dlatego sprawnie i dokładnie wyczyścimy Twoje urządzenie. Często, w skutek zalania, uszkodzony zostaje też głośnik czy matryca aparatu. Dzięki temu, że zapewniamy kompleksowe usługi, możesz od ręki wymienić pozostałe elementy. Gwarantujemy szybkość działania, precyzję oraz sprawdzone komponenty najwyższej jakości.

Serwis iPhone Warszawa w sposób profesjonalny zajmie się Twoim zalanym telefonem. W pierwszej kolejności dokładnie wyczyścimy urządzenie w specjalnym płynie antykorozyjnym, dodatkowo starannie zabezpieczymy poszczególne elementy, by nie doprowadzić do dalszych usterek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, jak dokonać naprawy, by nie uszkodzić płyty głównej oraz ekranów ochronnych. Po osuszeniu iPhona skrupulatnie sprawdzamy wszystkie części telefonu, bowiem często w skutek zalania dochodzi do zepsucia baterii lub wyświetlacza.

Profesjonalizm – klucz do wszystkiego

Kontakt smartfona z wodą to poważna kwestia, której nie należy lekceważyć. Zaufaj profesjonalistom, którzy wiedzą, jak przywrócić Twój telefon do życia. Widoczne usterki spowodowane zalaniem mogą prowadzić do poważniejszych awarii – dlatego tak istotne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Czasami nie warto ryzykować i lepiej od razu udać się do sprawdzonego serwisu. Naprawa zwykle okazuje się niedroga, a zbędne czekanie może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Podaruj swojemu smartfonowi drugie życie! Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – skutecznie usuwamy również inne usterki. Sprawdź pełna ofertę i skorzystaj z naszej kompleksowej usługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl