MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Serwis GSM i serwis iPhone – Warszawa i okolice. Jakie naprawy da się wykonać od ręki?

Serwis GSM i serwis iPhone – Warszawa i okolice. Jakie naprawy da się wykonać od ręki?

Telefon to urządzenie, które towarzyszy każdemu niemal przez cały czas. Służy nie tylko do pracy, ale też do przeglądania wiadomości, sprawdzania portali społecznościowych i robienia zdjęć. Dlatego tak istotna jest jego pełna sprawność. Zacinający się smartfon czy uszkodzenie mechaniczne zmuszają użytkowników do oddania urządzenia do serwisu, w którym zostanie dokonana niezbędna naprawa. W zależności od rodzaju usterki i stopnia skomplikowania naprawy, sam proces może potrwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Jakie usterki da się naprawić w krótkim czasie?

Odwirusowanie

Niekiedy przypadkowe kliknięcie w podejrzany link lub ściągnięcie niezweryfikowanego programu sprawia, że na telefonie rozgaszcza się wirus. Złośliwe oprogramowanie kradnie dane, zbiera informacje i przesyła je na serwer osoby, która następnie może wykorzystać Twoje dane logowania do banku czy hasła do różnych portali. W ten sposób możesz stracić nie tylko dostęp do social media i pieniądze, ale też smartfona, który po zainfekowaniu może zwyczajnie nie nadawać się do użytku. Oprogramowanie blokujące dostęp do telefonu to kolejny przykład zawirusowania – gdy dostaniesz powiadomienia o tym, że za dopłatą telefon zostanie odblokowany, nie reaguj. Wirus bowiem, nawet po dokonaniu opłaty, sam się nie usunie – w ten sposób jedynie stracisz pieniądze. Zamiast tego udaj się do serwisu. Ocena sytuacji zajmie specjaliście kilka chwil, a złośliwe oprogramowanie może być usunięte jeszcze tego samego dnia. Serwis GSM (Warszawa) diagnozuje i odwirusuje również urządzenia z systemem iOS czyli popularne iPhony. Warto jednak zwracać uwagę na to, co wysyłają nam znajomi, nie klikać w podejrzane linki i pobierać aplikacje jedynie ze sklepu Apple (w przypadku iPhone) lub ze sklepu Google Play (urządzenia z androidem).

Zdjęcie hasła

Jeszcze kilka lat temu na urządzeniach ustawiano simlock – specjalny rodzaj zabezpieczenia, który umożliwiał korzystanie z telefonu jedynie z kartą sim danego operatora. Stanowiło to sporą niedogodność przy sprzedaży telefonu. Serwisy mają jednak swoje sposoby na usuwanie tego typu zabezpieczeń. Obecnie rynkiem zawładnęły smartfony, które są często chronione hasłami czy nawet mogą zostać odblokowane jedynie za pomocą odcisku palca czy rozpoznawania twarzy. Profesjonalny serwis iPhone (Warszawa) i GSM zdejmie tego typu zabezpieczenia i na nowo pozwoli korzystać z urządzenia.

Profesjonalne zgrywanie danych

Zdarza się, że część danych na telefonie zostaje przypadkowo usunięta lub pamięć telefonu się zapełnia, a przeniesienie danych na kartę pamięci jest niemożliwe. W takich sytuacjach pomoc fachowca jest nieoceniona. Za kilkadziesiąt złotych możesz mieć wszystkie dane zapisane na wybranym nośniku, a telefon oczyszczony ze wszelkich niemożliwych do usunięcia plików. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza, kiedy urządzenie jest przeładowane lub kiedy decydujesz się na jego sprzedaż.

Wymień zabezpieczenia i akcesoria

Jeżeli chcesz zabezpieczyć swój ekran, możesz zainwestować w etui lub w szkło hartowane. Profesjonaliści szybko i sprawnie je przykleją. Dzięki takiej usłudze możesz z powodzeniem zabezpieczyć swój ekran przed uszkodzeniami. Przez częstą eksploatację zużyciu ulega również bateria i gniazdo ładowania. Jeżeli zauważyłeś, że czas pracy urządzenia znacząco się skrócił lub sprzęt ładuje się wolno to znak, że coś niedobrego dzieje się z Twoim telefonem. Wiele osób zrzuca winę na baterię lub wejście, a to nieoryginalna lub uszkodzona ładowarka może być przyczyną zbyt długiego czasu ładowania. Dedykowane akcesoria znajdziesz w punktach, które oprócz serwisu, oferują również sprzedaż dodatków.

Wiele usterek, szczególnie mechanicznych, wymaga pozostawienia telefonu na kilka dni w serwisie. Dotyczy to głównie modeli o bardziej skomplikowanej budowie lub o trudniej dostępnych częściach. Wówczas samo sprowadzenie elementu może zająć kilka dni. Niestety, w takich przypadkach nie ma innej możliwości, jak poczekać. Oddając telefon do naprawy możesz zapytać o możliwość udostępnienia aparatu zastępczego. Uszkodzony telefon to nie koniec świata, dlatego nie załamuj się i oddaj sprzęt w profesjonalne ręce, a z pewnością szybko otrzymasz go wolnego od wszelkich usterek!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl