MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Samodzielna naprawa telefonu. Lista narzędzi i zagrożeń

Samodzielna naprawa telefonu. Lista narzędzi i zagrożeń

Naprawa telefonu w domowych warunkach dla niektórych może być wyjątkowo problematyczna, jednak jest wykonalna. Wymaga ona jednak sporo delikatności i zręczności, a także odpowiednich narzędzi. Dodatkowo warto pamiętać, że przy samodzielnej naprawie musisz być niczym chirurg – postępująca miniaturyzacja podzespołów wymaga dobrego oka i niezłego refleksu. Sprawdź, w jakie narzędzia warto się zaopatrzyć, gdy chcesz swoje stare telefony ponownie doprowadzić  do stanu używalności!

Podstawowe narzędzie – pęseta i śrubokręty

Niepozorna, ale niezwykle przydatna pęseta prosta z zaostrzonymi końcówkami to podstawowe narzędzie, które może być niczym przedłużenie Twojej dłoni. Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli – nawet pęsety antystatyczne i antymagnetyczne. To uniwersalne narzędzie podniesie nawet najmniejszy podzespół i pozwoli go wyjąć, a następnie zastąpić nowym. Pęsetą (najlepiej postawić na model z zakrzywioną główką) zdejmiesz też starą taśmę lub rozdzielisz poszczególne komponenty. Trzeba być jednak niezwykle ostrożnym – wnętrze telefonu, choć często zabezpieczone, w przypadku wstrząsów może nie być tak odporne na gwałtowny ruch.

Istotne są również śrubokręty – wbrew pozorom chodzi o charakterystyczne narzędzia typu Torx. Nadają się one do naprawy zarówno iPhone’ów, jak i innych modeli. Wkrętaki  pomogą Ci też przy naprawie takich urządzeń elektronicznych, jak na przykład zegarki czy routery.

Przyssawki i otwieraki

Coraz częściej w telefonach uniemożliwia się zdjęcie klapki, co znacząco utrudnia wymianę matrycy czy baterii. Nowe zabezpieczenia mają chronić delikatne wnętrze przed wszelkiego typu mechanicznymi szkodami, które mogłyby wiązać się z ciągłym otwieraniem czy nawet zgubieniem klapki.

Można jednak obejść tę ochronę – podklejone elementy telefonu zdejmiesz za pomocą specjalnej przyssawki, posiłkując się przy tym otwierakami lub kostkami. Chwytak serwisowy, czy też przyssawka serwisowa, w punktach naprawy telefonów często pomaga w demontażu – dzięki niej można podnieść wyświetlacz, szybkę i klapkę. Możesz nawet wybrać dostosowaną do potrzeb średnicę. Z kolei otwieraki najłatwiej dostać w zestawie. Czasem nawet, oprócz praktycznych plastikowych szpatułek, zestawy takie są wyposażone w poręczne pęsety i przyssawki.

Postaw na sprawdzone rozwiązanie – serwisowanie

Samodzielna naprawa nie jest łatwa – no, chyba, że zaczniesz ćwiczyć na nieużywanym sprzęcie i liczysz się z tym, że być może nie uda Ci się go już odratować. Nie ma nic złego w próbowaniu swoich sił, ale jeśli naprawdę zależy Ci na Twoim telefonie, najlepiej oddać go w ręce specjalistów. Serwis GSM Warszawa kompleksowo zajmie się każdym Twoim problemem – dzięki nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie przeprowadzać nie tylko wnikliwe analizy każdej usterki, ale też naprawiać sprzęt, by był niemal jak nowy!

Nie musisz też obawiać się o swój sprzęt Apple’a – serwis iPhone Warszawa to pewne rozwiązanie w przypadku każdej usterki. Skrupulatnie przeprowadzamy każdą naprawę, by smartfon mógł służyć Ci jeszcze dłużej – radzimy sobie zarówno z czyszczeniem po zalaniu, jak i bardziej zaawansowanymi naprawami, jak choćby wymiana aparatu.

Spróbuj swoich sił!

Jeśli fascynują Cię techniczne aspekty telefonów i chcesz nauczyć się ich naprawy, odpowiedni sprzęt to konieczność. Nie jest on drogi, a być może pozwoli Ci rozwijać swoją pasję. Warto jednak ćwiczyć na starych urządzeniach i zadbać przy tym o odpowiednie warunki – znajdź wygodną pozycję, czysty blat i kawałek płótna, na którym umieścisz wszystkie niezbędne narzędzia. Pamiętaj też o bezpieczeństwie – zasłoń oczy okularami i ubierz rękawiczki. Przede wszystkim jednak się nie zniechęcaj – do sukcesu można dojść jedynie stale próbując!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl