MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Poleasingowe laptopy czy warto kupić taki sprzęt?

Poleasingowe laptopy czy warto kupić taki sprzęt?

Poleasingowe laptopy to sprzęt, który był używany w firmach. Są to z reguły komputery wiodących marek, dostępne w atrakcyjnych cenach w nie najgorszym stanie. Na rynku znajdziesz także tradycyjne, komputery stacjonarne (PC). Firmy, które udostępniają tego rodzaju sprzęt dbają o niego. Nie sugeruj się tym jednak i przed zakupem sprawdź kilka najważniejszych kwestii.

poleasingowe laptopy czy warto kupić taki sprzęt?

Czym w ogóle jest leasing?

Leasing to forma umowy cywilnoprawnej między firmą, która kupuje sprzęt, a producentem. Jedna strona przekazuje drugiej określone w umowie przedmioty, a druga spłaca ich wartość w ratach. Dzięki takiej formie finansowania firma nie musi od razu inwestować ogromnych kwot w sprzęt, a raty może wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Specyfikacja

Poleasingowe komputery charakteryzują się solidniejszą konstrukcją niż te, które są produkowane na rynek konsumencki. Materiały, z których są wykonane są lepszej jakości, obudowa jest trwalsza a oprogramowanie bardziej funkcjonalne. Tego rodzaju sprzęt jest wyposażony w dodatkowe funkcje zabezpieczające, takie jak na przykład czytniki biometryczne. Z drugiej strony poleasingowe komputery mają zwykle słabszą kartę graficzną, więc gry nie będą dla nich odpowiednie. Warto wspomnieć także o klasach jakościowych produktów. A+ to praktycznie nowy sprzęt, A - komputer w bardzo dobrym stanie, widać delikatne ślady użytkowania na obudowie, ale bez uszkodzeń matrycy. Klasa B to komputer w 100% sprawny technicznie, przetestowany i gotowy do pracy. Ma widoczne ślady użytkowania, mogą pojawić się nieznacznie wady matrycy nie przeszkadzające w codziennym użytkowaniu. Cena takiego komputera zazwyczaj jest około 10-15% niższa. Zanim komputer trafi w ręce klienta zostaje dokładnie sprawdzony. Diagnozuje się go pod kątem działania procesora, karty graficznej, dysku czy pamięci RAM. Od nowa jest wgrany system i najnowsze sterowniki. Mmcomp.pl dodaje także program antywirusowy, pakiet Office i wgrywa kodeki audio-video. Nie musisz się więc martwić, że dostaniesz komputer sauté.

Gdzie szukać?

Z pewnością teraz się zastanawiasz gdzie znaleźć takiego laptopa. Nic prostszego. Na naszej stronie znajdziesz szeroką ofertę poleasingowego sprzętu. Prowadzimy także sprzedaż online, co znacznie ułatwia proces zakupowy. Ogłoszenia można znaleźć także na popularnych portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. Oferty łatwo odróżnić od tych, które udostępniają osoby prywatne. Warto więc sprawdzić co tam ciekawego można dostać jeżeli chodzi o komputery poleasingowe. Warszawa jest na przykład świetną kopalnią tego rodzaju ofert.

Na co zwrócić uwagę?

Laptopy poleasingowe to jednak używane komputery. Jeżeli stwierdzisz, że oferta jest dla Ciebie atrakcyjna koniecznie sprawdź kilka kwestii. Sprawdź dokładną specyfikację sprzętu. Dzięki prostym obliczeniom dowiesz się jaka jest szacunkowa wydajność. Ważna jest również gwarancja. Oczywiście im dłuższa tym lepsza, ale minimum trzy miesiące powinna mieć. Zdecyduj się także na osobisty odbiór sprzętu. Będziesz mógł chociaż wizualnie ocenić czy dany sprzęt jest sprawny. Warto sprawdzić także czy system operacyjny jest licencjonowany i w jakiej wersji językowej występuje, ponieważ zdarzają się także komputery sprowadzane zza granicy. Warto także zwrócić uwagę na datę produkcji. Najlepsze będą poleasingowe laptopy wyprodukowane najdalej pięć lat wstecz. Jak to ustalić? Wystarczy, że znasz numer seryjny, a datę produkcji możesz uzyskać za pośrednictwem konsultanta firmy, której komputer planujesz kupić. Wystarczy zadzwonić na infolinię.

poleasingowe laptopy czy warto kupić taki sprzęt?

Dla kogo?

W zasadzie każdy może kupić laptopy poleasingowe. Warszawa ma najłatwiejszy dostęp do tego rodzaju produktów. Nie musisz jeździć do stolicy, by dostać dobrej klasy sprzęt. Warto jednak zapytać kogoś, kto zna się na komputerach i będzie mógł sprawdzić, czy gra jest warta świeczki. Być może trzeba będzie wymienić niektóre podzespoły. Najczęściej inwestować trzeba w baterię, gdyż jej wydajność może nie być wystarczająca. Poleasingowe laptopy to sprzęt renomowanych firm takich jak Dell czy Lenovo więc nie musisz martwić się, że trafisz na nieznane modele.

Zakup tego rodzaju sprzętu może więc być korzystny. Trzeba tylko robić to z głową. Teraz już wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze. Najlepiej znaleźć miejsce, w którym tego rodzaju komputery są sprzedawane. Jest to tańsza opcja i zdecydowanie bardziej korzystna jeżeli szukasz dobrego sprzętu, ale używany w zupełności Ci wystarczy. Sprawdzaj oferty i porównuj, a kiedy już zdecydujesz się na którąś opcję zasięgnij porady fachowca. Dzięki temu Twój portfel nie uszczupli się niepotrzebnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl