MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Laptop poleasingowy dla studenta.

Laptop poleasingowy dla studenta.

Zbliża się nowy rok akademicki, więc nasz poradnik powinien okazać się pomocny. Postaramy się zarysować najważniejsze cechy, które powinien posiadać laptop studenta oraz przedstawić kilka konkretnych propozycji.

Dobrze wiadomo, że innego sprzętu będzie potrzebował przyszły architekt, a innego osoba studiująca np. prawo lub zarządzanie. Lekki i mobilny laptop może nie mieć wystarczającej wydajności do zastosowań w architekturze. Z drugiej strony, student, który potrzebuje sprzętu do notatek, prezentacji i internetu nie musi dźwigać ze sobą mobilnej stacji roboczej. Postaramy się przedstawić zbiór cech uniwersalnych, a później zaproponować konkretne laptopy w zależności od wymaganej wydajności.

 laptop poleasingowy dla studenta

 

Solidna obudowa - z uwagi na zastosowanie, laptop będzie często transportowany. Solidna obudowa i dobra jakość wykonania zapewni bezpieczeństwo w transporcie. Laptopy poleasingowe serii Latitude, Thinkpad, Precision cechują się wyśmienitą jakością wykonania i niezwykłą trwałością.

Długi czas pracy na baterii – czasem występuje potrzeba zrobienia/dokończenia czegoś w podróży lub nawet w drodze na na zajęcia – dzięki dobrej baterii i długiemu czasu pracy na jednym ładowaniu, nasz laptop zawesze będzie gotowy do działania.

Matowa powłoka ekranu – jest to bardziej komfortowe rozwiązanie do pracy. Brak efektu lustra, mniej refleksów sprawia, że wzrok mniej się męczy. Obraz jest bardziej czytelny niezależnie od oświetlenia. Znaczna większość naszych laptopów poleasingowych (z wyjątkiem tych z ekranami dotykowymi) wyposażonych jest w matowe matryce.

Przyzwoita wydajność – dzięki szybkiemu procesorowi (polecamy minimum i5) i odpowiedniej ilości pamięci RAM (zalecamy minimum 8GB) działanie laptopa jest szybkie, a korzystanie z kilku programów na raz jest przyjemnością.

Duża przestrzeń dyskowa – aby pomieścić wszystkie materiały, prezentacje, zdjęcia, nagrania z wykładów, podręczniki w formacie PDF itd.

Dysk SSD – sprawia, że komputer się uruchamia znacznie szybciej, dodatkowo czas potrzebny na uruchomienie programów czy ładowanie projektów również się znacznie skraca.

 laptop poleasingowy dla studenta

 

Polecane poleasingowe laptopy dla studentów:

 

Mobilne:

 

Charakteryzujące się niewielkimi wymiarami oraz ekranami 12"-13"

 

Lenovo x240

X240

 

Dell E7240

E7240

 

Dell E7250

 

 E7250

 

Większe (matryce 14") wydajne, nadal mobilne:

 

E7450

 

 

 

Bardzo wydajne stacje robocze:

 

M4800

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl