MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Pierwszy komputer – czy to już?

Pierwszy komputer – czy to już?

Moment zakupu komputera dla dziecka zależy od planów wychowawczych rodzica, jednak jego pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenie. Istotę tego wydarzenia warto podkreślić odpowiednim prezentem – komputerem, który pomoże Twojemu dziecku nie tylko w kwestii edukacji, ale i rozrywki. Cyfrowy świat jest fascynujący i daje wiele możliwości. Podpowiadamy, na jakie urządzenie warto się zdecydować.

Jaki komputer dla dziecka wybrać?

Wybór komputera zależy od jego przeznaczenia i  wieku użytkownika. Urządzenie dla najmłodszych nie musi być najlepszym modelem, dostępnym na rynku. Tutaj doskonale sprawdzi się sprzęt, który nie ma większych wymagań. Oglądanie bajek czy używanie edukacyjnych programów nie wymaga droższych konfiguracji.

Jeśli chcesz kupić komputer dla starszego dziecka, weź pod uwagę to, że na pewno nie będzie używany wyłącznie do celów edukacyjnych. Nastolatkowie uwielbiają spędzać czas wolny na graniu w gry komputerowe, dlatego najlepiej wybrać sprzęt gamingowy. Gry zabierają dużo miejsca na dysku, dlatego warto zakupić mocniejszy, acz niezbyt drogi zestaw. W wieku nastoletnim dzieci zaczynają poznawać świat –  warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka, inwestując w zabezpieczenie systemu przed nieodpowiednimi treściami.

Komputer dla ucznia szkoły średniej musi mieć zdecydowanie silniejszy procesor z pamięcią RAM minimum 8GB oraz z bardzo wydajną kartą graficzną. Jeśli Twoje dziecko uczęszcza do szkoły technicznej, warto wybrać lepszą konfigurację sprzętową – dzięki temu łatwiej będzie mu robić różnorodne zadania do szkoły.

Nowy czy poleasingowy?

Komputery poleasingowe Warszawa to dobre rozwiązanie, które pozwoli wybrać  bardzo dobry sprzęt za niewielkie pieniądze. Te urządzenia były użytkowane w przedsiębiorstwach w ramach umowy leasingu. Ewidentnym plusem takiego komputera jest to, iż cechuje go wysoka jakość. Dzięki temu, że niektóre sprzęty muszą być dostosowane do konkretnego przedsiębiorstwa, czasem wyposażone są w lepszą kartę graficzną. Komputer poleasingowy to produkt biznesowej klasy, który często posiada ułatwiający oglądanie, matowy wyświetlacz, a także inne udogodnienia. Jak łatwo zauważyć, takie urządzenia zdają się być dużo lepszą opcją, niż nieużywane. Wydaje się to być idealną opcją przy wybieraniu komputera dla dziecka – laptopy poleasingowe są zdecydowanie tańsze od nowych modeli, jednakże nie wpływa to na ich jakość. Możesz również skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt tak, aby niespodzianka nie tylko była udana, ale i cieszyła przez długi czas.

Pierwszy komputer - czy to już?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Decyzją, którą trzeba podjąć przy zakupie urządzenia dla dziecka, jest to, czy ma być on stacjonarny czy przenośny. Dla młodszych dzieci najlepszy będzie jednostka stacjonarna, do której można podłączyć dobry jakościowo monitor, który zadba o wzrok – wyświetlacz laptopa jest dużo mniejszy, przez co może być mniej wygody w użytku. Zarówno komputer stacjonarny, jak i przenośny mają możliwość podpięcia pod drukarki czy głośników. Laptop nieco lepiej sprawdzi się w małych pomieszczeniach i do częstych podróży.

Wybór pierwszego komputera dla dziecka to ważna sprawa, którą warto dobrze przemyśleć. Poprawnie wybrany sprzęt nie tylko dostarczy mu rozrywki, ale doskonale sprawdzi się w celach edukacyjnych. Dodatkowo, będzie doskonale działał przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl