
Kompletowanie szkolnej wyprawki bywa męczące i pochłania sporą część domowego budżetu. Coraz częściej oprócz zeszytów, książek i akcesoriów piśmienniczych czy plecaka, konieczny okazuje się również komputer. Wybierając urządzenie dla uczącego się dziecka, rodzice zwykle stają przed trudną decyzją – nowy, drogi laptop na lata, czy jednak używany, nieco tańszy model na start. Podpowiadamy, na jakie rozwiązanie warto postawić, by dziecko było zadowolone, a Twój portfel znacząco nie ucierpiał.
Nowy czy używany
Wybór odpowiedniego modelu zależy głównie od indywidualnych preferencji ucznia. W szkole podstawowej w zupełności wystarczy model ze średniej półki cenowej. Kupując nowe urządzenie masz pewność, że wszystkie podzespoły są oryginalne. Laptop dla dziecka, które dopiero zaczyna naukę, powinien być prosty w obsłudze, szybki i lekki. Do nauki zdalnej z powodzeniem wystarczy urządzenie z drugiej ręki.
Po zakupie urządzenia warto uświadomić dziecku jak prawidłowo zadbać o urządzenie. Regularnie przecieraj ekran i obudowę. Warto ograniczyć jedzenie i picie w trakcie pracy. Nie zapomnij również o aspektach bezpiecznego poruszania się po sieci. Możesz również zainstalować blokadę rodzicielską na stronach, których dziecko nie powinno odwiedzać.
Dobra alternatywa - laptop poleasingowy
Laptopy poleasingowe to sprawne, wydajne urządzenia, które z powodzeniem można dalej używać. W większości są to nowoczesne modele, które sprzedały firmy, by zainwestować pieniądze w nowsze rozwiązania. W serwisie przechodzą one gruntowny przegląd i są przygotowywane do dalszej pracy. Czyszczenie, wymiana pasty, czy wgranie od nowa systemu operacyjnego sprawiają, że kupujący otrzymuje w pełni sprawne i co najważniejsze, sprawdzone urządzenie. Zwykle noszą nieliczne ślady użytkowania na obudowie. Tanie, używane laptopy poleasingowe to dobre rozwiązanie na start. Wydajne modle świetnie sprawdzą się do nauki czy rozrywki i nie uszczuplą znacząco domowego budżetu.
Laptop dla licealisty
Zwykle wraz ze zmianą szkoły z podstawowej na średnią, rosną również wymagania sprzętowe. Szczególną wagę do jakości urządzenia przykładają osoby, które chcą kontynuować edukację z zakresu architektury, grafiki czy informatyki. Taki laptop powinien cechować się dobrą kartą graficzną, szybkim dyskiem SSD i odpowiednią ilością pamięci RAM. Dzięki temu każdy program będzie działał płynnie, a po zajęciach z powodzeniem będzie można obejrzeć odcinek ulubionego serialu czy pograć w grę.
Zarówno nowy, jak i używany laptop sprawdzi się w codziennym użytku. Warto wybierać wydajne modele, które spełnią oczekiwania Twojego dziecka. Jeżeli nie wiesz, który laptop będzie odpowiedni - zapytaj fachowców w sklepie. Z pewnością uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Profesjonaliści podpowiedzą na co zwrócić uwagę oraz zaproponują dobranie odpowiednich akcesoriów. Wybierając laptopa powinieneś zadbać także o torbę. Przyda się również myszka bezprzewodowa.