MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Najczęstsze problemy z zasilaniem laptopa

Najczęstsze problemy z zasilaniem laptopa

Dwudziesty pierwszy wiek wymaga od nas nieco innych rozwiązań. Żyjemy szybciej, działamy szybciej, chcemy więcej i oczekujemy więcej. Wymagamy nie tylko od siebie i innych, ale także od sprzętów, na których pracujemy i które mają ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Nie ma jednak urządzeń bez wad. Maszyny to tylko sprzęt więc czasami zdarza się, że coś się psuje i pojawia się problem. Wtedy konieczna jest naprawa i serwis. Pozbawienie nas urządzeń mobilnych, do których się przyzwyczailiśmy jest sporą trudnością. O ile zepsuje się telefon to zawsze można pożyczyć od znajomego. Jeżeli padnie nam laptop, to pojawia się spory problem, bo nasze narzędzie zostaje nam odebrane.

najczęstsze problemy z zasilaniem laptopa

Jej wysokość bateria

Akumulator jest jednym z najbardziej awaryjnych elementów w całym laptopie. Bez niej komputer nie ruszy. Dzieje się tak dlatego, że ulega on ciągłej eksploatacji. Jeżeli nagle bateria przestała się ładować może to oznaczać, że jest uszkodzona. Cofnij się pamięcią wstecz i przypomnij sobie czy gdzieś Ci nie wypadła albo nie uderzyłeś sprzętem o coś twardego.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie samej baterii. Jeżeli po przełożeniu jej do innego urządzenia nie wykazuje problemów z ładowaniem to wina leży po innej stronie. Być może, któryś ze styków nie funkcjonuje tak jak powinien. Możliwe, że dostał się tam brud lub się skorodowały. Wyczyść styki i zobacz czy akumulator ładuje. Być może uszkodzony jest zasilacz lub gniazdo ładujące, obejrzyj więc dokładnie czy wszystkie elementy są na miejscu.

Jeżeli Twoja bateria jest już zwyczajnie zużyta i wiekowa, to znak, że trzeba po prostu kupić nową. Możesz to zrobić sam lub zaufać specjalistom. Na mmcomp.pl mamy szeroki wybór różnego rodzaju baterii dedykowanych odpowiednim markom laptopów. Każda została objęta dodatkową, 12-miesięczną gwarancją. Jej niezawodność potwierdzają certyfikaty jakości. Warto jak najszybciej wymienić baterie do laptopów. Warszawa, Poznań czy Kraków, przesyłka z mmcomp.pl dojedzie wszędzie.

Przy wyborze możesz postawić na zamiennik lub oryginał. My wyznajemy zasadę, że lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy na markowe baterie do laptopów niż wydawać mniej, ale częściej. Winne mogą być także ustawienia zasilania. Warto więc zajrzeć jakie zostały wprowadzone.

Jeżeli wszystkie wymienione przez nas sposoby nie pomogły czas skontaktować się z serwisem. Zapewne zadajesz sobie właśnie pytanie: ile kosztuje naprawa laptopów? Warszawa wcale nie musi mieć wygórowanych cen. Wpadnij do naszego punktu stacjonarnego ze swoim sprzętem, a zobaczymy w jaki sposób możemy Ci pomóc.

najczęstsze problemy z zasilaniem laptopa

Jak dbać o baterię, by trzymała dłużej?

Jeżeli właśnie kupiłeś nowy sprzęt to warto zastosować kilka sprawdzonych trików na wydłużenie czasu pracy baterii. W końcu od laptopa oczekujemy mobilności, prawda?

Najwięcej energii zużywa nam ekran. Warto więc nieco zredukować jego jasność. Odinstaluj aplikacje, których nie używasz. Usuń sprzęty, z których nie korzystasz. Wszelkie napędy i dodatkowe dyski niepotrzebnie wyczerpują baterię. Stale podłączona myszka bezprzewodowa czy pendrive wpływają na obnażanie się poziomu energii. Możesz także ustawić od jaskiego poziomu energii laptop przejdzie w tryb energooszczędny.

Bateria szybciej się wyczerpie jeżeli nie zapewnisz komputerowi dobrego chłodzenia, a co za tym idzie odpada praca w łóżku z zatkanymi otworami wentylacyjnymi. Możesz zastosować na przykład podstawkę chłodzącą, która zapewni optymalny przepływ powietrza. Regularnie wietrz pomieszczenie, w którym pracujesz i wyłączaj programy, z których aktualnie nie korzystasz.

Pamiętaj, że laptop z niedziałającą baterią staje się komputerem stacjonarnym. Teraz już wiesz jak rozpoznać czy bateria jest sprawna czy już nie, dlatego gdy tylko zauważysz problem zacznij działać. Jeżeli masz wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z naszymi specjalistami. Chętnie pomożemy i wesprzemy Cię podczas tej walki o działający komputer. Skontaktuj się z nami i oddaj swój komputer w dobre ręce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl