MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Laptop – z napędem czy bez?

Laptop – z napędem czy bez?

Przydatność napędu – kiedy, jak i po co?

Napęd optyczny może okazać się przydatny szczególnie w laptopie domowym, na którym chcesz oglądać filmy czy zdjęcia, bądź słuchać muzyki z płyt. Dzięki napędowi możesz tworzyć także kopie zapasowe. Napęd przyda się także wtedy, kiedy kupujesz laptopa bez systemu operacyjnego i chcesz go zainstalować, używając wcześniej zakupionej płyty. Oprogramowania są dostępne także w wersji do pobrania ze strony internetowej, więc nie musisz się martwić jeżeli nie masz napędu. Staje się on tym bardziej zbędny jeśli wszelkie multimedia przechowujemy na pendrive’ach albo dyskach zewnętrznych.

Jeśli jesteś wytrawnym graczem, wbrew pozorom również masz dwie opcje wyboru.  Gry dostępne są zarówno w wersji na płytach CD oraz w dystrybucji cyfrowej. Wtedy wystarczy posiadać specjalny kod do aktywacji. Jednakże nie wszyscy są zwolennikami pobierania gry i muszą mieć pudełko z płytą na swojej półce. Jeśli też należysz do tej grupy graczy postaw na urządzenie z napędem. Odpowiednią propozycją będą laptopy Dell Warszawa, które spełnią wszystkie oczekiwania co do prędkości oraz jakości grafiki.  

Jeszcze inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy wybieramy laptopa do pracy lub nauki. Dużą rolę w dzisiejszej nauce szkolnej odgrywają pendrive’y, na których zazwyczaj uczniowie przenoszą prezentacje czy inne materiały potrzebne do nauki. Podobnie jest z dokumentami do pracy. Wydaje się, że napęd w takim razie jest kompletnie zbędny. Niestety nie. Dużo podręczników szkolnych posiada materiały dołączone na płycie CD. Dodatkowo liczne programy multimedialne i biznesowe dostępne są również wyłącznie w takiej wersji. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na laptopy HP Warszawa, dostępne w naszym sklepie. Posiadamy bogatą ofertę różnych komputerów z napędem oraz bez. Sprawdź i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie.   

Zawsze jest jakaś alternatywa, czyli napęd zewnętrzny

Jeśli wybrałeś swój wymarzony laptop bez napędu, ale okazało się, że jest on niezbędny do pracy czy nauki, możesz rozwiązać swój problem, kupując dodatkowe urządzenie w postaci napędu zewnętrznego. To niewielkie akcesorium pozwala cieszyć się opcją odtwarzania lub nagrywania płyt CD/DVD bez względu na to, czy Twój laptop ma jakikolwiek napęd, czy też nie. Urządzenie podłączane jest do laptopa przez przewód USB. Zdecydowanym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że  napędy zewnętrzne nie są drogie. Dobrej jakości akcesorium można kupić już za około sto złotych. Możesz także wybrać droższą wersję z dodatkową opcją Blu-Ray.

Laptop – z napędem czy bez?

A może… dwa komputery?

Lekki laptop, o małych rozmiarach to doskonała propozycja dla osób, które muszą mieć komputer pod ręką, a często wyjeżdżają.  W większości przypadków nie posiadają one jednak wbudowanego napędu. Warto wtedy pomyśleć o drugim urządzeniu, na przykład do domu, dzięki któremu będziesz odtwarzać płyty. Dobrym wyborem będzie komputer stacjonarny, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Będziesz miał wtedy większą kontrolę, ile czasu spędzają przed monitorem i co na nim robią.  

Czy warto kupić laptop bez napędu?

Tak, jak napisaliśmy we wstępie – to wszystko zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Na pewno dużym plusem laptopów bez napędu jest ich znacznie niższa cena. Dodatkowo brak napędu pozwala na zmniejszenie rozmiarów urządzenia. Nie podejmuj decyzji pochopnie. Wybierając swój wymarzony laptop, nie kieruj się samym wyglądem urządzenia. Rozważ wszelkie za i przeciw wybierając to, co faktycznie będzie dla Ciebie najlepsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl