MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Laptop się grzeje! Nic tak nie pomaga jak naprawa laptopów. Warszawa w czołówce.

Laptop się grzeje! Nic tak nie pomaga jak naprawa laptopów. Warszawa w czołówce.

Zdarzyło Ci się, że komputer sam Ci się wyłączył? Albo po prostu przegrzał? Pojawia się wtedy nutka niepokoju w sercu i lęku podczas ponownego uruchamiania. Co zrobić w takiej sytuacji? Oto kilka niezawodnych sposobów na przegrzewanie się laptopa.

Dlaczego laptop się przegrzewa?

Powodów może być kilka. Być może są to ustawienia laptopa. Wtedy wystarczy je zmienić na inne i problem zniknie. Znacznie trudniejsze może być usunięcie usterek i uszkodzeń mechanicznych. I tutaj raczej będzie potrzebna interwencja specjalisty. Najczęstszymi usterkami, które powodują, że laptop się przegrzewa jest uszkodzony system chłodzący, źle działający przycisk uruchamiania sprzętu, zepsuta bateria, uszkodzony dysk albo pamięć RAM albo wadliwa płyta główna.

laptop się grzeje

Co robić kiedy laptop się wyłącza?

Niektóre przyczyny można zidentyfikować samemu, inne będą wymagały wizyty w serwisie. Warto więc na bieżąco tworzyć kopie zapasowe. Nie ma nic gorszego niż konieczna naprawa laptopów. Warszawa ma ten komfort, że większość producentów właśnie tam ma swoje serwisy więc czas oczekiwania na zwrot sprzętu może być nieco krótszy.

Jeżeli ostatnimi czasy rozszerzałeś pamięć to warto sprawdzić, czy kości pamięci są kompatybilne z urządzeniem. Czasami starczy je po prostu zamontować ponownie. Możliwe, że komputer odmawia posłuszeństwa ze względu na temperaturę, co można zaobserwować szczególnie latem. Nie warto jednak bagatelizować tych spraw i lepiej wydać pieniądze na szybki serwis, który z pewnością korzystnie wpłynie na kondycję Twojego sprzętu niż uszczuplać portfel wydając kilka tysięcy na nowy sprzęt.

laptop się grzeje

Przegrzewający się laptop - przyczyny

Najpierw zdiagnozujmy pacjenta. Zobacz czy obudowa jest ciepła kiedy ją dotkniesz. Kolejnym objawem będzie głośna praca wentylatora, czego efektem może być samoistne wyłączenie komputera. Trzecim powodem jest brak odgłosów wentylatora w ogóle. Jeżeli, któryś z tych problemów zdiagnozowałeś u swojego laptopa to znaczy, że czas na podjęcie działań. Być może problem tkwi w wadliwym systemie chłodzenia. Nawet jeżeli w serwisie nie będzie trzeba wykonywać napraw to z pewnością przyda się porządne czyszczenie laptopa. W zakamarkach zbiera się kurz i brud, który skutecznie obniża wydajność komputera.

Co zrobić żeby laptop się nie przegrzewał?

Z doświadczenia pewnie wiesz, że lepiej zapobiegać niż leczyć więc czas na działania profilaktyczne. Regularnie dbaj o system chłodzący i funduj mu czyszczenie. Idealne będzie do tego sprężone powietrze. Dostaniesz je na aukcjach w intranecie albo sklepach z artykułami elektronicznymi. Możesz także kupić podstawkę chłodzącą pod laptopa. Ta opcja sprawdza się świetnie jeżeli trzymasz go często na kolanach albo w łóżku. Dzięki temu laptop będzie miał stały dostęp powietrza i nie będzie się przegrzewał. W rzadkich przypadkach może dojść do zużycia pasty termo-przewodzącej. Wtedy będzie konieczna jej naprawa. Netbooków Warszawa ma mnóstwo, więc bez problemu znajdziesz miejsce godne usunięcia usterki z Twojego.

laptop się grzeje

Teraz już wiesz jakie są przyczyny i co zrobić jeżeli Twój komputer się przegrzewa i sam z siebie wyłącza. W razie powstania problemu możesz poprosić o pomoc w jego identyfikacji kogoś znajomego. Jeżeli jednak nie wiesz co mogło spowodować usterkę najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w punkcie serwisowania laptopów. Trochę pieniędzy pewnie będzie Cię to kosztowało ale zawsze to niewielka część tego co mógłbyś wydać na kupienie nowego sprzętu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl