MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Laptop nie łączy się z wifi, co zrobić

Laptop nie łączy się z wifi, co zrobić

Nie możesz połączyć się z bezprzewodową siecią? Wszystkie lampki na Twoim routerze się świecą, ale wciąż nie możesz cieszyć się transmisją danych na swoim urządzeniu? Problem z połączeniem z internetem można rozwiązać prostymi sposobami. Podpowiadamy, jak przywrócić sieć w Twoim urządzeniu.

Podstawowe problemy

Jeżeli po uruchomieniu laptopa nie masz dostępu do internetu, to koniecznie sprawdź, czy moduł WiFi jest włączony. Jego ikonę znajdziesz w prawym dolnym rogu na pasku systemu Windows. Czasami zdarza się tak, że znika, dlatego warto poszukać jej wśród dodatkowych ikonek (wystarczy kliknąć strzałkę w górę na pasku). Jeżeli ją znajdziesz, włącz moduł, klikając odpowiednią opcję. Ikonki nie można odnaleźć? Wejdź w ustawienia sieci i zaznacz opcję ręcznie. Niektóre urządzenia posiadają specjalną blokadę sprzętową, która wyłącza możliwość nawiązania połączenia z siecią. Możesz ją wyłączyć, klikając odpowiednią kombinację klawiszy lub skorzystać z narzędzia automatycznej naprawy sieci wbudowanej w Windows. Dzięki temu w razie wyłączenia karty sieciowej z powodzeniem włączysz ją na nowo.

Jeżeli powyższe kroki nie przyniosły pożądanego rezultatu, warto sprawdzić, czy urządzenie w ogóle widzi kartę sieciową, a jej sterowniki są aktualne. Warto wykonać poszczególne kroki, by zaktualizować element i przywrócić jego sprawne działanie. Wszystko jest w porządku, ale wciąż nie masz dostępu do internetu? Być może hasło do sieci zostało zmienione lub wystąpił problem z routerem. Warto wówczas zaktualizować router. Sprawdź, czy wszystkie kable i wtyczki zostały prawidłowo wpięte w swoje gniazda. Pomocny może okazać się również restart routera. Możesz również sprawdzić, czy nie wystąpił problem ze strony dostawcy internetu na innym urządzeniu mobilnym, które ma dostęp do transmisji danych.

Koniec możliwości

Jeżeli wszystkie dostępne opcje się wyczerpały i nie wiesz, jak jeszcze rozwiązać problem to warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy przeprowadzą dokładną diagnostykę. Być może konieczna będzie wymiana karty sieciowej lub ponowna instalacja systemu. Naprawa laptopów (Warszawa) odbywa się sprawnie i rzetelnie, dlatego możesz być pewien, że zostawiając u nas swój sprzęt, powierzasz go specjalistom. Chętnie pomożemy rozwiązać problem z brakiem połączenia z WiFi. Naprawiamy każde urządzenia, w tym laptopy poleasingowe czy MacBooki. Z pewnością uda się przywrócić funkcję łączenia się z internetem.

Zbyt wolny internet

Słaby zasięg, duża ilość podłączonych urządzeń, czy przeszkody architektoniczne również mogą być przyczyną braku łącza. Wówczas należy zadbać o odpowiednie umieszczenie urządzenia i wzmocnienie sygnału. Świetnym rozwiązaniem będzie repeater, czyli wzmacniacz, który przekaże sygnał z routera do dalej i jednocześnie wzmocni jego siłę. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się internetem także na zewnątrz budynku. Kolejnym rozwiązaniem będzie stworzenie sieci mesh. To nic innego jak połączone ze sobą punkty wifi, które cały czas ze sobą współpracują bez straty dla użytkownika. Cały czas korzystasz z jednej sieci, chociaż urządzenie łączy się z różnymi urządzeniami dostępowymi. Wówczas możesz cieszyć się z dobrej jakości transmisji danych niezależnie od tego, w którym miejscu w budynku się znajdujesz.

Przyczyn braku dostępu do internetu może być wiele. Na początku warto samodzielnie sprawdzić gdzie leży problem. W większości przypadków diagnostyka przeprowadzona przy użyciu wbudowanych narzędzi systemu Windows pomaga i na nowo możesz cieszyć się z transmisji danych. Jeżeli nie wiesz, jak poradzić sobie z naprawą, skorzystaj z fachowej pomocy. Specjaliści chętnie doradzą, jak w przyszłości poradzić sobie z podobnymi problemami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl