MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Laptop na pełnych obrotach – kiedy warto odwiedzić serwis

Laptop na pełnych obrotach – kiedy warto odwiedzić serwis

Laptop to podstawowy sprzęt, którego z pewnością używasz zarówno do pracy, jak i rozrywki. Oglądasz na nim filmy, tworzysz sprawozdania oraz finalizujesz projekty. Poza tym laptop to również skarbnica cennych danych, których nie chcesz utracić. Dlatego też, aby znacznie odroczyć w czasie konieczność zakupu nowego sprzętu, należy postawić na usługi doświadczonego serwisu.

Szybka reakcja

Choć po wielu latach intensywnego użytkowania każdy laptop znajduje się w grupie ryzyka awarii, istnieją pewne sytuacje, w których konieczne jest natychmiastowe udanie się do serwisu. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych uszkodzeń oraz awarii, których nie możesz ignorować.

Uszkodzenia mechaniczne

Mimo że laptopy to zdecydowanie najporęczniejsze urządzenia dostępne na rynku, ich lekka oraz ergonomiczna obudowa jest szczególnie narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Problemy z ekranem, zawiasami czy klawiaturą to zdecydowanie najczęstsze urazy, z jakimi muszą sobie poradzić właściciele laptopów. Jednak ze względu na dużą częstość tego typu uszkodzeń, często są one bagatelizowane. Może to doprowadzić do pogorszenia się stanu urządzenia, a finalnie do jego całkowitego zużycia. Dlatego też w momencie, gdy zauważysz martwe piksele, pajączki czy pęknięcia na matrycy, od razu postaw na sprawdzony serwis laptopów. Warszawa to miejsce, w którym swoje usługi oferuje nasza firma. W ekspresowym tempie zajmiemy się wstępną diagnozą oraz naprawą matrycy.

Nagły wzrost temperatury

Intensywna praca nawet w późnych godzinach wieczornych sprawia, że coraz częściej decydujesz się na przeniesienie laptopa do łóżka bądź na kolana. Wówczas zwiększasz prawdopodobieństwo przegrzania się urządzenia. Aby nieco zmniejszyć ryzyko nagłego wzrostu temperatury, należy dbać o pracę na odpowiedniej powierzchni. Często problemy z przegrzewaniem się sprzętu są również spowodowane zanieczyszczonym układem chłodzenia. Nasz serwis, którego główną specjalizacją jest naprawa laptopów (Warszawa), w szybki oraz tani sposób oczyści cały układ, niwelując w ten sposób prawdopodobieństwo zniszczenia płyty głównej.

Brak reakcji

Gdy laptop po prostu się nie włącza, dość trudno o samodzielną ocenę sytuacji. Tego typu usterka może być efektem uszkodzenia sektora rozruchowego czy rejestru systemowego, jednak w takim przypadku koniecznością okazuje się serwis, którego specjalizacją jest naprawa notebooków. Warszawa i okolice, to tereny, których mieszkańcy mogą w tej kwestii skorzystać z usług naszej firmy. Nie tylko szybko zdiagnozujemy problem, ale też zabezpieczymy wszystkie cenne dane oraz postaramy się określić przyczynę awarii.

Dlaczego serwis?

Wspomniane powyżej awarie to zdecydowanie najczęstsze problemy, z którymi borykają się nasi klienci. Serwis to w przypadku nagłych awarii możliwie najlepsze rozwiązanie. Warto z niego skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy laptop nie podlega już gwarancji. Jeśli na co dzień intensywnie eksploatujesz sprzęt, wówczas systematyczne wizyty w serwisie zmniejszą prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych usterek. W przypadku wzmożonej pracy, warto postawić na wizytę w serwisie co najmniej raz w roku. Dzięki temu specjaliści na bieżąco naprawią drobne usterki, co sprawi, że zminimalizujesz ryzyko pojawienia się groźniejszych oraz znacznie droższych awarii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl