MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Komputer z dyskiem SSD – podkręć szybkość swojego stacjonarnego urządzenia

Komputer z dyskiem SSD – podkręć szybkość swojego stacjonarnego urządzenia

Szybkość podczas pracy na komputerze jest niezwykle istotna. Jeszcze większą rolę odgrywa podczas rozgrywek online i zdalnie przeprowadzanych zajęć szkolnych. To dzięki sprawnej obsłudze komputera i jego prędkości można oddać na czas projekty, zlecenia, prezentacje a nawet wygrać z przeciwną drużyną. Nic więc dziwnego, że od wielu lat trwają nieustanne prace nad innowacjami, które mają za zadanie przyspieszyć działanie komputerów. Jednym z takich elementów jest właśnie dysk SSD.

HDD a SSD

Na rynku istnieją dwa rodzaje dysków – HDD i SSD. Zazwyczaj niewiele osób zwraca uwagę na ten element komputera, jednak to właśnie od niego zależy szybkość pracy na wybranym sprzęcie. Zależnie od swoich preferencji, możesz wybrać pojemny dysk HDD. Praca na nim jest jednak obciążająca dla całego sprzętu, gdyż symultanicznie pozwala na pracę wielu programów w tym samym czasie, co przekłada się na prędkość. Jest on idealny do archiwizowania danych oraz w przypadku, gdy szuka się tańszej alternatywy nowego komputera.

Dysk SSD – jak działa

Z kolei dysk SSD, choć nieco droższy, jest znacznie szybszy. Zamiast pozwalać na jednoczesna pracę wielu programów, przeskakuje z jednego zadania na drugie. Nowoczesna technologia, która umożliwia tego typu system działania, jest bardziej komfortowa zarówno w przypadku gier wymagających szybkiego czasu reakcji, jak i podczas realizacji zleceń dla klienta. Poruszanie się między ogromnymi bazami danych, prezentacją a przeglądarką internetową wymaga bowiem podejmowania natychmiastowych działań.

Technologię SSD można porównać do działania telewizora, który pozwala na dowolne zmienianie i przełączanie kanałów. Z kolei praca na dysku HDD przypomina raczej wizytę w sklepie RTV, kiedy wszystkie odbiorniki nadają pewne programy, mimo że skupiasz się jedynie na jednym z nich. Jeśli zatem zależy Ci na komforcie i szybkości komputera, zdecydowanie warto postawić na urządzenie z dyskiem SSD, które, bez zbędnych obciążeń, zapewni Ci płynną realizację celu.

Kiedy przyda Ci się dysk SSD?

Dysk SSD jest zdecydowanie polecany osobom, które często przemieszczają się ze swoim laptopem, jest on bowiem mniej wrażliwy na przesunięcia i stuknięcia niż typowy HDD. SSD jest też przydatny w pracy – szybsze uruchamianie się komputera i programów jest zdecydowanym plusem, gdy pracujesz na „ciężkich” programach. Dysk SSD został też stworzony dla graczy – w połączeniu z szybkim łączem ten dysk twardy jest w stanie rzeczywiście wpłynąć na jakość rozgrywki.

Szukasz nowego sprzętu? Postaw na sklep komputerowy Warszawa!

Nowy sprzęt nie jest łatwo wybrać – jednak pomóc Ci w tym może sklep komputerowy. Warszawa to miejsce, na terenie którego działamy. Proponujemy nie tylko wydajne laptopy poleasingowe z dyskiem SSD, ale też jednostki stacjonarne. W większości proponowane przez nas komputery to sprzęt biurowy, który odrestaurowaliśmy i wzmocniliśmy, wyposażając w wydajne podzespoły.

Wymień dysk HDD na SSD – serwis komputerowy Warszawa

Serwis to nie tylko miejsce naprawy laptopów i komputerów – to również miejsce, w którym możesz dokonać stosownych poprawek na posiadanym sprzęcie. Serwis komputerowy (Gocław) zajmie się nie tylko wymianą dysku HDD na SSD, ale też dokona dla Ciebie diagnozy stanu komputera i doradzi, jakie kroki najlepiej podjąć, by ponownie działał on jak nowy. Szybko zlokalizujemy wszelkie usterki, oszacujemy koszty naprawy i wskażemy sposoby, na jakie można naprawić komponenty, z którymi masz problem. Odwiedź nasz serwis komputerowy Warszawa i pozwól nam sobie pomóc!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl