MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak wybrać głośniki do mieszkania?

Jak wybrać głośniki do mieszkania?

Jak wybrać głośniki do mieszkania?

Choć otaczająca nas technologia zmienia się każdego dnia, pewne rzeczy pozostają zawsze takie same. Tłumy ludzi pokonujący drogę do pracy ze słuchawkami w uszach to niemal stały element miejskiego krajobrazu. Jednak po powrocie do domu większość z nas pragnie zrelaksować się przy dźwiękach muzyki dochodzących z wysokiej jakości odbiornika. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupu głośnika do mieszkania.

jak wybrać głośniki do mieszkania

Gdzie szukać? - sklep komputerowy Warszawa!

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jakie głośniki do mieszkania wybrać, dobrze jest określić własne potrzebny. Rynek technologiczny jest wręcz przepełniony różnego rodzaju nowinkami, dlatego jasno określone wymagania znacznie zawężą krąg Twoich poszukiwań. Jeśli jesteś osobą, która od głośników oczekuje przede wszystkim wysokiej jakości dźwięku, wówczas warto zdecydować się na model przewodowy. Tym samym zyskujemy głośnik, który zapewni nam możliwie najlepszą jakość dźwięku, jednak będzie dość mało mobilny. Natomiast jeśli preferujesz przede wszystkim wygodę, w tym przypadku zainwestuj w głośniki bezprzewodowe, które odznaczają się przede wszystkim ogromną wygodą podczas codziennego użytkowania. Teoretycznie są to modele, które mogą charakteryzować się nieco gorszą jakością dźwięku, jednak w przypadku przewodowej wersji, wiele zależy od jakości wspomnianych przewodów, dlatego nie jest to reguła. Dla osób niezdecydowanych świetnym rozwiązaniem będą głośniki bluetooth - do mieszkania o małym metrażu to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że pozwalają na bezprzewodową łączność, jednak mimo to są na stałe podłączone z zasilaniem. Dlatego nie musisz martwić się o ciągłe przestawianie reszty wyposażenia.

Krok drugi – Moc RMS i pasmo przenoszenia

Choć na pierwszy rzut oka te określenia mogą nam niewiele mówić, w rzeczywistości można na ich podstawie wyciągnąć wiele informacji na temat sprzętu. Moc to przede wszystkim wartości wyrażone w decybelach – im większa moc, tym głośniej możemy słuchać muzyki. Natomiast skrót RMS (Root Mean System) oznacza moc, którą nasze głośniki mogą przyjąć przez cały czas użytkowania bez ryzyka spalenia czy innej usterki. Ostatnie pojęcie, czyli pasmo przenoszenia to wyznacznik szczególnie istotny dla prawdziwych muzycznych amatorów. Jest to wartość wyrażona w herach, która jest odpowiedzialna za odpowiednią głębie dźwięku. Zazwyczaj spotkamy się z 20Hz dla dolnej granicy oraz 20kHz dla górnej. Jeśli chodzi o głośniki do małego mieszkania, wówczas nie musimy szukać modeli o zbyt wysokich wartościach, ponieważ ze względu na mały metraż zawsze możemy liczyć na dość dobrą głośność.

Możliwość regulacji – sprawdź sklepy komputerowe Warszawa

Być może brzmi to jak największa oczywistość, jednak wszelkiego rodzaju pokrętła, piloty i guziki to elementy, które mogą w znacznym stopniu wpłynąć na komfort użytkowania sprzętu. Dzięki nim z łatwością dostosujesz wszelkie parametry do swoich wymagań i preferencji. Możliwość regulacji jest bardzo pożądana w przypadku osób, które słuchają wielu różnych gatunków muzycznych i chcą, aby ich głośniki z łatwością dostosowały się do wymagań danego utworu. Jeśli chodzi o to, jakie głośniki do domu wybrać, wówczas wszelkiego rodzaju gadżety takie jak pilot mogą okazać się szczególnie przydatne, ponieważ dzięki nim będziemy w stanie kontrolować urządzenie nawet ze znacznej odległości.

jak wybrać głośniki do mieszkania

Krok czwarty: Obudowa i wejścia

Dla wielu osób obudowa to przede wszystkim element wpływający na estetykę urządzenia, - w końcu głośniki do mieszkania to również część wyposażenia. Mimo to warto pamiętać, że wpływa ona również na jakość oferowanego dźwięku. Przyjęło się sądzić, że głośniki zamknięte w drewnianej obudowie odznaczają się zdecydowanie lepszą jakością w stosunku do ich plastikowych odpowiedników. Jednak w rzeczywistości są to różnice słyszalne jedynie dla prawdziwych hobbystów. Dlatego również ten element warto dostosować do swoich wymagań i oczekiwań. Co więcej, podczas zakupu dobrze jest zwrócić uwagę na obecność tzw. wejść optycznych, które pozwolą Ci na przesyłanie dźwięku za pośrednictwem światłowodu. Dzięki temu oferowany dźwięk będzie znacznie lepszej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl