MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak uchronić telefon przed przegrzaniem

Jak uchronić telefon przed przegrzaniem

Telefon, jak każdy sprzęt elektroniczny ulega eksploatacji, a jego podzespoły zużyciu. W trakcie pracy ulegają nagrzewaniu, a to w połączeniu z wysoką temperaturą otoczenia (np. w okresie letnim) może doprowadzić do awarii telefonu, a co za tym idzie – ryzykiem utraty danych i kosztowną naprawą. Na szczęście istnieją sposoby zapobiegania takiemu scenariuszowi. Podpowiadamy, jak uchronić swój sprzęt przed przegrzaniem i cieszyć się z jego długiej żywotności.

Przegrzanie – domowa diagnostyka

Standardowa wartość temperatury telefonu komórkowego to zakres maksymalnie do 45 stopni. Jeśli twój telefon nie przekracza tej wartości, najprawdopodobniej urządzenie działa właściwie i jedyne co należy zrobić, to zamknąć najbardziej wymagające aplikacje czy zakończyć procesy, które mogą generować większe ilości ciepła. Dobrym pomysłem może być także czasowe wyłączenie modułu Wi-Fi – ten element telefonu obciąża baterie telefonu w największym stopniu.
Warto także sprawdzić jakiej ładowarki używasz. Niektóre telefony nie obsługują trybu szybkiego ładowania, zatem używanie ładowarki pracującej w tej technologii może skutkować przegrzaniem się ogniw baterii, a nawet poważnym uszkodzeniem całego telefonu.

W okresie letnim, ważnym czynnikiem wpływającym na urządzenia, jest temperatura otoczenia czy bezpośredni wpływ promieni słonecznych. Dlatego też, przebywając na świeżym powietrzu, należy uważać, aby nie pozostawić telefonu w okresie największej aktywności na słońcu. Warto schować je do torby czy plecaka. Urządzenia mobilne, jak każdy sprzęt elektroniczny nie lubią kurzu. Dlatego warto wyjąć telefon z etui i dokładnie je przeczyścić, a sam telefon odstawić na dłuższą chwilę by mógł się nieco schłodzić. Jeżeli chcesz, by proces postępował szybko, odłóż sprzęt na granitowy blat – kamień ten doskonale absorbuje ciepło. Natomiast w przypadku, gdy urządzenie staje się naprawdę gorące i trudno trzymać je w ręce, można spodziewać się, że problem jest poważniejszy i rozwiąże go jedynie profesjonalny serwis GSM (Warszawa).

Przegrzanie - działania serwisowe

Dwa najczęstsze powody przegrzewania się telefonów jakie sygnalizują serwisy urządzeń mobilnych, to uszkodzona bateria lub awaria układu zasilania na płycie głównej urządzenia. W pierwszym przypadku rozwiązaniem problemu będzie wymiana baterii na nową, w drugim natomiast – naprawa układu zasilania, lub jeśli to niemożliwe, wymiana płyty głównej.

W serwisie telefon przejdzie dokładne oględziny, w celu ustalenia przyczyny niestandardowego zachowania. Dzięki odpowiedniej diagnostyce profesjonaliści będą mogli zlikwidować usterkę i zapobiec dalszym awariom, a Ty będziesz mógł cieszyć się sprawnym telefonem. Warto nadmienić, że w nie każda firma potrafi poradzić sobie z produktami marki Apple dlatego, wybierz  serwis Iphone (Warszawa), który specjalizuje się w urządzeniach tego typu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu fachowców Twój telefon odzyska pełną sprawność. Jeżeli potrzebujesz diagnostyki lub masz pytania – skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!    

Dbaj o swoje urządzenie na co dzień

Telefony to urządzania, z których zazwyczaj korzysta się często i intensywnie, dlatego należy pamiętać o ogólnej higienie ich użytkowania. Staraj się regularnie aktualizować zarówno samo oprogramowanie, jak i aplikacje, aby działały wydajniej i nie obciążały nadto pracy procesora. Korzystaj z oryginalnych akcesoriów lub zamienników o dobrej jakości – uwaga ta dotyczy głównie ładowarki, ale także innych urządzeń peryferyjnych, takich jak słuchawki czy zestawy bluetooth. Warto również zmniejszyć intensywność użytkowania telefonu. Kiedy zauważysz, że urządzenie robi się zbyt gorące, pozamykaj zbędne aplikacje i odłącz zbędne akcesoria. Dzięki tym działaniom sprawisz, że prawdopodobieństwo poważnej awarii urządzenia znacznie się zmniejszy, a sam telefon będzie działał sprawnie przez długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl