MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak pozyskać dodatkowe środki na zakup lepszego sprzętu komputerowego?

Jak pozyskać dodatkowe środki na zakup lepszego sprzętu komputerowego?

Używając przez długi czas wciąż tego samego laptopa, sprzęt sukcesywnie się zużywa i zaczyna pracować coraz mniej efektywnie. Dodatkowo, na rynku pojawiają się wciąż nowe modele sprzętu komputerowego. Jak uzyskać dodatkowe fundusze na zakup najnowszego laptopa? Sprzedając starego! Sprawdź, jak możesz szybko to zrobić!

Sprzedaż laptopa. Co, gdzie, jak?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nowego sprzętu, zastanów się  jak sprzedać laptop, który dotychczas używałeś. Dużą szansą na bardzo korzystne spieniężenie przedmiotu, jakim jest komputer używany, są serwisy z lokalnymi ogłoszeniami. Masz możliwość umieszczenia na nich anonsu ze zdjęciami i z opisem. Wystawianie używanych laptopów na serwisach z ogłoszeniami daje szansę, na sprzedaż wystawionego sprzętu w cenie, która będzie satysfakcjonowała i Ciebie, i kupującego. Wydaje Ci się, że Twój laptop jest tak zniszczony, że nawet nie warto zabierać się za jego sprzedaż, wiedz, że są osoby, które chętnie kupią go „na części”! To najlepiej zrobić w miejscu zwanym skup laptopów. Kiedy już uda Ci się sprzedać w dobrej cenie swój stary sprzęt komputerowy, pomyśl o nowym. Może wybierzesz bardzo dobry jakościowo laptop używany poleasingowy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci cieszyć się naprawdę dobrym urządzeniem w atrakcyjnej cenie. Korzystały z nich przede wszystkim firmy, a po upływie okresu wynajmu oddały lub wymieniły na nowsze. Odnowione laptopy używane Warszawa to gwarancja rzetelnie sprawdzonego sprzętu, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz urządzenie, które długo Ci posłuży.

Ogłoszenie o sprzedaży – jak je napisać?

Napisanie ogłoszenia tak, aby wśród miliona innych anonsów kupiec zainteresował się właśnie nim, nie należy do najprostszych zadań. Jak więc je napisać? Dużą rolę odgrywa sam nagłówek. Koniecznie umieć w nim informację o tym, jaki model laptopa sprzedajesz. Nie podawaj samej marki, ponieważ nic to potencjalnemu klientowi nie powie. Najlepiej będzie, jeśli umieścisz w nagłówku typ, który przeważnie zaznaczany jest literami lub cyframi. Taki zabieg pozwoli kupującemu na sprawne znalezienie laptopa, którego rzeczywiście szuka. W nagłówku warto użyć  słów, które najbardziej przyciągają i wprost proszą o kliknięcie w link z konkretnym ogłoszeniem. Najpopularniejsze z nich to na przykład: promocja, okazja, gratis, darmowy i stan idealny. Używając tych słów, pamiętaj jednak, żeby były one całkowicie zgodne z prawdą. Jeśli sprzedajesz laptopy odnowione, warto wskazać, co zostało „podrasowane”.

Jeśli chodzi o clue, czyli samą treść ogłoszenia, nie może ona być zbyt długa. W przeciwnym razie znudzi kupującego już w połowie jego czytania. Ważne jednak, abyś w swoim ogłoszeniu zawarte były informacje o tym, jakie sprzedawany sprzęt ma parametry – napisz kilka słów o procesorze, pamięci RAM, dysku, karcie graficznej oraz o oprogramowaniu. Dla kupujących są także wejścia i wyjścia, czyli porty USB, HDMI, VGA, a także Combo Jack.

Wyróżnione ogłoszenie

Wiele serwisów z ofertą dodawana własnych ogłoszeń często mają różne sposoby, dzięki którym wyróżnisz swój produkt spośród setek innych podobnych. Do takich „tricków” należą działania takie jak pogrubienie tekstu tytułu ogłoszenia, czy umieszczenie Twojego konkretnego anonsu nad innymi. Największe zainteresowanie swoim ogłoszeniem zdobędziesz jednak, dobierając estetyczne, ciekawe zdjęcia sprzedawanego produktu. W wielu prestiżowych serwisach ogłoszenie bez fotografii nie zostanie nawet zaakceptowane. Załączone zdjęcia muszą przedstawiać rzeczywisty stan sprzedawanego sprzętu. Na pewno nie mogą to być grafiki ściągnięte bezpośrednio ze strony producenta. Komputer ma widoczne ślady użytkowania? Uwzględnij je na swoich zdjęciach, ponieważ osoba kupująca musi wiedzieć, jak faktycznie wygląda sprzęt przez nią kupowany – najważniejsze jest to podczas sprzedaży internetowej, kiedy to produkt zostaje wysłany bez oglądania go przez kupca. Serwis iPhone Warszawa to miejsce, w którym również możesz skutecznie sprzedać swój sprzęt!

Słowem podsumowania – najlepszą metodą na sprzedaż używanych laptopów jest wystawienie ofert z ich opisem i zdjęciami na serwisach z anonsami. Nie zapomnij o dobrze napisanym ogłoszeniu i estetycznych zdjęciach, które zawsze są zgodne z prawdą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl