MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak obudowa wpływa na jakość pracy komputera?

Jak obudowa wpływa na jakość pracy komputera?

Wybierając komputer stacjonarny, zwracasz uwagę głównie na parametry? Pamiętaj, że design też kryje w sobie pewne tajemnice. To, że projektant stworzył taką, a nie inną obudowę, podyktowane jest nie tylko kwestią wizualną, ale także praktycznymi aspektami, które mogą mieć duży wpływ na pracę Twojego urządzenia. Sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając obudowę komputera.

Obudowa do komputera - rodzaje

Najpowszechniej wykorzystywanym typem obudowy jest wieża (ang. tower). Wyróżnia się: Mini Tower, Middle Tower i Full Tower. To, jakiej wielkości obudowę wybierzesz, rzutuje na ilość i rodzaj podzespołów, jakie da ona radę pomieścić. Wersja Full, która mierzy od 50 do 55 cm, świetnie sprawdzi się wśród użytkowników, którym zależy na posiadaniu płyty ATX. Analogicznie, dla małej wersji obudowy, czyli Mini Tower, która mierzy 35-40 cm, stworzono płyty micro-ATX. Jeśli składasz komputery na użytek prywatny lub prowadzisz działalność, pamiętaj, że obudowa musi pomieścić płytę główną, kartę graficzną i układ chłodzenia – ma zatem pośredni wpływ na to, w jakim stopniu komputer się grzeje. Rozmiar, jakim charakteryzuje się obudowa PC, może być podyktowany wymiarami komponentów lub bardziej przyziemną kwestią, czyli dostępnym miejscem. Zdarza się bowiem, że przestrzeń, którą przeznaczono w biurze na sprzęt komputerowy, jest ograniczona i umieszczenie pod biurkiem pięćdziesięciocentymetrowej obudowy negatywnie wpłynęłoby na ergonomię stanowiska pracy.

W wyposażeniu przestrzeni biurowej w dobrej jakości sprzęt komputerowy w świetnej cenie pomoże MMCOMP, który oferuje tanie komputery. W wyborze obudowy do komputera nie bez znaczenia jest też jakość jej wykonania. Niskogatunkowy materiał i błędy popełnione na etapie projektowania sprawią, że efekt wizualny raczej nie będzie zachwycający. A ponadto, niekorzystnie wpłyną na jakość pracy całego urządzenia. Prędzej czy później zauważysz, że Twój komputer głośno chodzi - może być to spowodowane drganiami, które emituje źle zaprojektowana obudowa. Jeśli zaobserwowałeś w pracy swojego urządzenia niepokojące dźwięki, zwróć się o diagnozę i pomoc do specjalistów. Warszawski serwis komputerowy MMCOMP to miejsce, w którym Twój komputer będzie w rękach doświadczonych fachowców i odzyska pełną sprawność.

Obudowa PC dla gracza

Szczególnym rodzajem urządzenia jest komputer gamingowy, który wielokrotnie stanowi przykład połączenia najlepszych parametrów i nowoczesnego, dynamicznego designu. Zaawansowane technologicznie podzespoły, które znajdziesz w komputerach dla graczy, wymagają dużo miejsca w obudowie. Oczywiście, możliwe jest stworzenie dobrej jakości sprzętu w obudowie typu Mini Tower, jednak wymagający użytkownicy będą potrzebować więcej miejsca. Obudowa do komputera gamingowego musi pomieścić kartę graficzną o wysokiej rozdzielczości, procesor o imponującej ilości procesów strumieniowych, dużą pamięć podręczną, a także wysokiej jakości zasilacz i dysk twardy. Warto bowiem wiedzieć, że obecne gry, aby działać płynnie i dawać pełną satysfakcję z wirtualnej przygody, potrzebują zaawansowanych sprzętów. W przeciwnym razie gra albo nie uruchomi się wcale, albo wystąpi powszechnie znany problem pod tytułem „mój komputer się wiesza”. Obudowa do sprzętu gamingowego musi także zapewniać wydajną i skuteczną wentylację, aby pracujące na najwyższych obrotach podzespoły nie osiągnęły zbyt wysokiej temperatury.

Jak widać, obudowa może i zachwycać wyglądem i spełniać wiele funkcji, które bezpośrednio wpływają na jakość pracy na komputerze. Poznaj ofertę modeli, którą przygotował dla Ciebie zespół MMCOMP i wybierz komputer, który najlepiej dopasuje się do Twoich wymagań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl