MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jak dobrać wielkość sprzętu do potrzeb? Laptopy i komputery poleasingowe

Jak dobrać wielkość sprzętu do potrzeb? Laptopy i komputery poleasingowe

Gdy wybierasz jednostkę do domu, często kierujesz się wygodą – komputer sprawdza się zazwyczaj w przypadku graczy i osób, które nie potrzebują mobilności. Tę z kolei zapewnia laptop. Domowy sprzęt ma być przede wszystkim komfortowy dla użytkownika. Sytuacja nieco się jednak komplikuje, gdy potrzebujesz urządzenia do pracy. Wtedy pod uwagę bierze się znacznie więcej zmiennych – zależnie od branży, w której się pracuje. Często większy rozmiar wiąże się też z większą wydajnością – nie zawsze jednak te dwie cechy idą ze sobą w parze. Dla innych wystarczy mobilny tablet z odpowiednim oprogramowaniem. Dowiedz się, jak dobrać wielkość sprzętu do potrzeb!

Jaki komputer wybrać? Komputery poleasingowe Warszawa

Komputer jest jednostką stacjonarną, która najlepiej sprawdza się w stałym otoczeniu. Jeśli chodzi o wielkość, zazwyczaj wymaga on sporej przestrzeni, choć na ten moment znacznie mniejszej niż prototypy. Obecnie fani komputerów mają do wyboru dwie opcje – albo postawić na zestaw komputerowy, albo samodzielnie zbudować swoją jednostkę. W obu przypadkach możesz wybrać odpowiedni rozmiar do potrzeb. Warto jednak pamiętać, że od wielkości sprzętu uzależnione są inne parametry, takie jak ilość dostępnych złączy i portów czy rodzaj chłodzenia, jakie będzie można zastosować. Powinna ona również być kompatybilna z płytą główną, którą zechcesz w niej umieścić.

Jeśli zaś chodzi o same rozmiary, na rynku najpopularniejsze są obudowy Micro, Midi i Big Tower. Najmniej miejsca zajmuje Micro Tower. Jest to zgrabne, kompaktowe urządzenie. Wersje Midi są najpopularniejsze – masz do wyboru mnóstwo modeli wykonanych z rozmaitych materiałów. Z kolei Big Tower jest najpojemniejsza ze wszystkich trzech – najlepiej sprawdzi się w rękach profesjonalistów. Można w niej montować rozbudowane systemy chłodzenia lub uzupełniać kolejnymi funkcjonalnymi podzespołami.

Podczas wyboru komputera nie wolno zapominać o urządzeniach peryferyjnych. Duże znaczenie ma przede wszystkim monitor – czasem zajmuje on znacznie więcej przestrzeni niż sama jednostka stacjonarna. Komputer to idealne narzędzie pracy dla grafików, architektów, inżynierów i programistów. Jeśli szukasz wydajnej jednostki wyposażonej w dobrej jakości podzespoły, postaw na nasze komputery poleasingowe. Warszawa to miejsce, w którym nas znajdziesz!

Jaki laptop wybrać? Laptopy używane Warszawa

Laptop, choć czasem jest wykorzystywany do pracy technicznej, częściej wybieramy go do zadań biznesowych. Dlatego też na takie mobilne urządzanie zwykle decydują się tłumacze, przedstawiciele handlowi, psycholodzy, księgowi, a także nauczyciele i dziennikarze. Są one kompaktowe i łatwo je przenosić – nawet największe laptopy o dużej przekątnej możesz bez problemu przestawiać lub zabrać ze sobą również w dłuższą podróż.

Obecnie na rynku znajdziesz laptopy o różnej przekątnej ekranu – zarówno te 13, 14, 15 jak i 17 calowe. Ten czynnik jest decydujący, gdy chodzi o wielkość. Im większy chcesz ekran, tym większa jest też waga całej jednostki. Choć sprzęt o przekątnej 17” jest mobilny, to właśnie najmniejsza przekątna charakteryzuje się najlżejszą wagą. Nie jest to jednak regułą, gdyż wiele zależy od materiałów, z jakich skonstruowano laptopa – sprawdź nasze laptopy używane. Warszawa to miejsce, w którym znajdziesz zarówno modele lekkie i poręczne, jak i większych rozmiarów.

Co więcej, duże jednostki często są też wyposażone w klawiaturę numeryczną, na którą zwyczajnie nie ma miejsca w kompaktowych 13”. Mają też większy ekran, który zapewnia komfort pracy. Niektóre jednostki posiadają znacznie więcej miejsca na pamięć wewnętrzną i RAM. Wśród modeli o przekątnej 15 lub 17 cali znajdziesz produkty dopasowane do biznesu bądź prywatnego użytku.

Praca na małym laptopie jest mniej ergonomiczna w przypadku wykonywania wielu czynności na raz, jednak i one mają sporo zalet. Zmieszczą się w plecaku lub torebce, są zazwyczaj lekkie i smukłe, często też znacznie dłużej mogą działać na zasilaniu akumulatorowym, bez ciągłego podpinania do gniazdka. Używane laptopy Warszawa, które u nas znajdziesz, to modele, które zostały wykonane przez renomowane firmy. Po odebraniu ich od przedstawiciela, zdiagnozowaliśmy wszelkie usterki i usunęliśmy je, by zaoferować Ci całkowicie sprawne i szybko działające modele z wydajnymi podzespołami. Sprawdź atrakcyjne ceny naszych komputerów i laptopów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl