MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Iphone nie chce się włączyć, co zrobić? Serwis iPhone Warszawa radzi.

Iphone nie chce się włączyć, co zrobić? Serwis iPhone Warszawa radzi.

O tym, że iPhony podbiły zarówno polski, jak i zagraniczny rynek wiedzą chyba wszyscy. Stylowy, minimalistyczny wygląd oraz imponujące podzespoły to cechy, które miały ogromny wpływ na międzynarodowy sukces. Jednak mimo dbałości o każdy detal, niemal niemożliwe jest uniknięcie wszystkich problemów. Poniżej dowiesz się, co zrobić, gdy Twój iPhone nie chce się włączyć.

Krok numer 1 – dodaj mocy

Jeśli zauważasz, że Twój telefon nie chce się włączyć, w wielu przypadkach nie ma potrzeby do paniki. Istnieje parę prostych sposób na to, by szybko sobie z tym poradzić. Przede wszystkim należy zacząć od podpięcia urządzenia do działającej ładowarki. Wiele starszych modeli z biegiem czasu mierzy się z problemami dotyczącymi nagłego i gwałtownego spadku poziomu baterii. Często jest to wynik przegrzania systemu, który nie mógł poradzić sobie ze zbytnim przeciążeniem wynikającym np. z równoczesnego włączenia kilku aplikacji. Wtedy iPhone wyświetla błędne informacje dotyczące rzeczywistego poziomu baterii. Po jej naładowaniu do minimum 5%, telefon powinien się uruchomić. W niektórych przypadkach należy sprawdzić, czy konieczna będzie wymiana baterii. iPhone 5s ze względu na starsze podzespoły może wymagać tego typu rozwiązań. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nieco nowszego modelu. Jednak również wtedy nie ma powodów do zmartwień np. wymiana baterii iPhona 6s może być przeprowadzona w niemal każdym serwisie.

iphone nie chce się włączyć, co zrobić?

Zacznij od nowa

Gdy telefon przez dłuższy czas nie odpowiada, a podłączenie do ładowarki nie przyniosło żadnego skutku, wówczas warto dokonać resetu systemu. Wystarczy, że przyciśniesz on/off, który w zależności od modelu znajduje się na prawej bądź górnej krawędzi telefonu. Jeśli boisz się, że coś pójdzie nie tak, zawsze możesz skorzystać z pomocy odpowiedniej firmy. Serwis iPhone z pewnością okaże się wyjątkowo pomocny.

Podwójna siła

Czasami zdarza się, że zwykły reset jest niewystarczający, dlatego wtedy warto zdecydować się na bardziej radykalną wersję. Jeśli poprzednie działanie nie przyniosło skutku, zastosuj tzw. hard reset. Być może brzmi to dość skomplikowanie, jednak w rzeczywistości wystarczy doprowadzić do całkowitego odcięcia naszego telefonu od źródła zasilania. Aby tego dokonać, wystarczy równocześnie przytrzymać przycisk home oraz on/off. Wówczas być może kosztowna naprawa iPhone nie będzie konieczna. Jeśli nie czujesz najpewniej w tej dziedzinie zawsze możesz skorzystać z czyjejś pomocy, świetnym rozwiązaniem może okazać się po prostu serwis iPhone. Warszawa i Kraków to miasta, w których niemal na każdym kroku znajdziesz odpowiednie miejsce. Jednak jeśli mieszkasz gdzieś indziej, nie przejmuj się. W tym przypadku wystarczy najzwyklejszy, pobliski serwis.

Powrót do źródeł

Jeżeli żadne z powyższych działań nie przyniosło oczekiwanych skutków, warto zdecydować się na przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Jednak zanim do tego dojdzie, należy pamiętać, że jest to działanie, od którego nie ma odwrotu. Jeśli nie wykonasz kopii zapasowej, wszystkie dane zawarte w Twoim telefonie zostaną usunięte. Jest to czynność znacznie bardziej poważana w skutkach, dlatego jeśli nie czujesz się pewnie, lepiej skorzystaj z pomocy specjalistów. Wystarczy znaleźć najbliższy serwis iPhone. Warszawa, Poznań, Wrocław i wiele innych miast oferują tego typu usługi, dlatego nie musisz się martwić o brak wykwalifikowanych ekspertów. Jednak należy pamiętać, że w przypadku iPhonów warto zdecydować na pomoc licencjonowanego serwisu. Wówczas zyskujemy pewność, że nasz sprzęt zostanie potraktowany profesjonalnie.

iphone nie chce się włączyć, co zrobić?

Pomoc specjalistów

Jest to wyjście, o którym w mniej lub bardziej bezpośredni sposób wspominaliśmy wcześniej. W tym przypadku możemy liczyć na profesjonalne wsparcie i fachowe doradztwo. W niektórych przypadkach musimy liczyć z tym że konieczna będzie kosztowna i skomplikowana naprawa iPhone. Warszawa posiada statystycznie najwięcej serwisów, dlatego jeśli jesteś mieszkańcem stolicy, możesz śmiało wybrać się do kilku placówek i porównać ceny. Jednak obecnie niemal każde większe miasto dysponuje szeroko zakrojoną pomocą serwisantów.

Jak widać, problem z niemożnością włączenia się telefonu jest dość powszechny. Jednak zanim zajmiemy się obliczaniem przyszłych wydatków związanych z naprawą, warto wykonać parę prostych czynności, które być może pozwolą nam dalej korzystać z ulubionego modelu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl