MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Jakie usterki naprawisz w domu, a z jakimi poradzi sobie serwis Iphone Warszawa?

Jakie usterki naprawisz w domu, a z jakimi poradzi sobie serwis Iphone Warszawa?

Choć naprawa telefonu na ogół kojarzy się z wysokimi cenami, przekraczającymi wartość telefonu, nie wszystkie usterki wymagają tak kosztownej opieki. Każda ingerencja w telefon może być problematyczna, jednak to, z czym nie poradzisz sobie samodzielnie, z pewnością naprawią fachowcy. I to w przystępnej cenie!

Przede wszystkim – profilaktyka

Złota zasada „zapobiegaj zamiast leczyć” działa i w tym przypadku. Przypadkowe stłuczenia, pęknięcia w matrycy i przetarta obudowa to najczęściej efekt braku zabezpieczeń telefonu. Na rynku istnieje mnóstwo opcji – od szkła hartowanego i podobnych mu wytrzymałych folii, aż po pokrowce i case’y. Oprócz inwestycji w trwała ochronę, nie warto dodatkowo narażać wyświetlacza na uszkodzenia – telefon, w miarę możliwości, trzymaj z dala od przedmiotów z ostrymi krawędziami. Klucze, okulary i kable mogą porysować folię bądź szkło, przez co maleje ogólna odporność na pęknięcia.

Gdy TouchID nie działa…

Czujnik TouchID ma za zadanie potwierdzać tożsamość użytkownika za pomocą odcisku linii papilarnych, a co za tym idzie, odblokowywać urządzenie. Kiedy już odpowiednio skonfigurujesz czytnik, nie powinien on sprawiać większych problemów. Bywa jednak, że TouchID nie działa poprawnie – wtedy należy przetrzeć go wacikiem lub patyczkiem nasączonym alkoholem. Eliminuje to większość problemów, jakie wiążą się z niemożnością odblokowania telefonu przyciskiem.Home Button działa zbyt wolno lub zbyt ciężko

Home Button to przycisk, który często może ulec przypadkowemu zalaniu sokiem bądź innym napojem. Wszelkiego typu klejące się substancje, które na niego trafią możesz szybko zmyć – jest to jednak porada dla bardziej zaawansowanych techników-magików, którzy nie boją się wyzwań. Początkującym raczej odradzamy samodzielną naprawdę delikatnych podzespołów – lepiej wcześniej poćwiczyć na nieużywanym sprzęcie.

Na początek arto znaleźć sprawdzony poradnik, jak zdjąć ekranik iPhone’a i jak odłączyć taśmy, pamiętając przede wszystkim o pierwszym kroku, jakim jest bezwzględne wyłączenie urządzenia. Po usunięciu wierzchniej części wystarczy polać membranę (znajdującą się pod guzikiem) alkoholem i intensywnie naciskać do momentu, aż przycisk znów będzie działał szybko. Podczas całego przedsięwzięcia ekran należy pochylać w dół, by alkohol nie wciekł między podzespoły. Jego nadmiar zbierzesz za pomocą chusteczki, sprężonego powierza i odkurzacza – tak, by doprowadzić mechanizm do całkowitej suchości. Dopiero wtedy można na powrót podłączyć tasiemki i umieścić na zewnętrznej stronie ekran.

jakie usterki

Zamoczenie iPhone – czy to już czas na serwis?

Z pewnością kojarzysz pomysł stary jak świat, jakim jest włożenie zalanego telefonu do miski z ryżem. W niektórych przypadkach możesz też wykorzystać w tym celu silikonowe kuleczki, które są dołączane do kartonów z butami. Nietoksyczne pochłaniacze wilgoci też mogą jednak zawieźć. Gdy telefon się nie włącza, bądź widzisz znaczące zmiany na ekranie, wybierz odpowiedni serwis iPhone (Warszawa) i oddaj sprzęt pod opiekę profesjonalistów.

Duże doświadczenie serwisu MMCOMP sprawia, że radzimy sobie z większością napraw. Nasz serwis GSM (Warszawa) z łatwością wymieni szybkę i LCD, a nawet czytnik linii papilarnych Home Button czy Power. Częstym problemem są też złącza ładowania i bateria – te elementy są najszybciej eksploatowane. Sprawdź nasz szczegółowy cennik dostosowany do indywidualnych wymagań, jakie stawia przed nami każdy z modeli iPhone i nie martw się ukrytymi opłatami. Skontaktuj się z nami i pozwól nam zająć się swoim sprzętem, a nie pożałujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl