MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

iOS bez tajemnic

iOS bez tajemnic

iOS to system operacyjny instalowany na iPhone’ach. W tej chwili dostępna jest już jego piętnasta odsłona. Każda nowa wersja systemu to oferta wielu nowych ciekawych funkcji i eliminacja błędów, które zostały popełnione we wersjach wcześniejszych. Dodatkowo zawierają poprawki, dotyczące stabilności i bezpieczeństwa. Zapoznaj się z pięcioma najciekawszymi czynnościami dostępnymi w iOS 15.0!

Tekst na żywo

Ta ciekawa funkcja pozwala na rozpoznawanie szczegółów, które widoczne są na zdjęciach. System potrafi rozpoznać numer telefonu oraz adres miejsca i e-mail, które widoczne są na fotografii. Umożliwia także ich szybkie wykorzystanie. To dobra wiadomość dla nieco bardziej leniwych użytkowników – nie trzeba już spisywać danych ze zdjęć! Telefon sam wykona połączenie pod numer, który zobaczy na fotografii. To samo dotyczy pisania wiadomości. Funkcja pozwala na rozpoznanie tekstu na zdjęciu i jego skuteczne skopiowanie. Jeśli funkcja ta nie działa w Twoim iPhonie z systemem iOS, nie przejmuj się. Idź do punktu, jakim jest serwis iPhone – jego pracownicy z pewnością pomogą Ci w naprawie usterki.

Trendy zdrowotne

W aplikacji „Zdrowie” użytkownik może znaleźć informacje, które dotyczą trendów związanych z aktywnością oraz parametrami zdrowotnymi. Należą do nich informacje takie jak średnia liczba kroków, czas snu, tętno spoczynkowe czy poziom tlenu we krwi. Do zebrania niektórych z tych wartości, konieczne będzie posiadanie Apple Watch’a. Można także uruchomić opcję, dzięki której użytkownik będzie informowany, jeśli któraś z wartości drastycznie się zmieni.

Nowa aplikacja „Pogoda”

Wiernym użytkownikom iPhone’ów na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie ma zbyt wielu zmian w aplikacji pogodowej, jednak to tylko pozory. Po włączeniu aplikacji włącza się specjalna mapa. Monitorować można na niej temperaturę, opady, a także jakość powietrza. W aplikacji dostępna jest dwunastogodzinna prognoza – użytkownik może obserwować, skąd nadciąga burza, a także jakie będzie natężenie opadów w ciągu kolejnych godzin.

Nowe Memoji

Memoji jest awatarem oddającym charakter i samopoczucie użytkownika. Można stworzyć go w aplikacji Wiadomości. Dzięki funkcji Face ID Memoji odwzorowują również mimikę użytkownika. W iOS 15.0 dostępne są nowe stylizacje, a także akcesoria, takie jak aparat słuchowy, rurka tlenowa czy ochronny kaski. To doskonała wiadomość dla licznej grupy fanów iPhone’owych awatarów.

Ukryj mój e-mail

Opcja ta pozwala na tworzenie unikatowych, losowych adresów mailowych, za których pośrednictwem wiadomości e-mail przekazywane są na realną skrzynkę. Funkcja ta pozwala na nieujawnianie swojego prawdziwego adresu, na przykład podczas zapisywania się do newslettera czy rejestracji w różnych serwisach. Jak to zrobić? Na stronie lub w aplikacji dostępna jest funkcja „zaloguj się, używając konta Apple”. Wystarczy kliknąć, aby uniknąć udostępnianie swojego prawdziwego adresu e-mail i otrzymywania niepotrzebnych wiadomości.

Nowy system iOS ma znacznie więcej ciekawych i przydatnych funkcji. Na tle swoich poprzedników, piętnasta wersja systemu operacyjnego wypada naprawdę dobrze. Warto zapoznać się z wszystkimi jego możliwościami, które zdecydowanie potrafią ułatwić użytkownikowi codzienne życie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl