MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Fotografia nocna telefonem

Fotografia nocna telefonem

Dla wielu głównym kryterium wyboru telefonu jest oferowany przez niego aparat. Obecnie smartfon używany jest zarówno do wykonywania spontanicznych zdjęć, jak i zaplanowanych sesji fotograficznych. Prowadzenie mediów społecznościowych wymaga bowiem wysokiej jakości grafik, które uatrakcyjnią profil. Genialnie prezentują się klimatyczne zdjęcia w nocnej scenerii. Jednak jak już pewnie zauważyłeś, smartfony nie najlepiej radzą sobie z robieniem zdjęć po zachodzie słońca. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak robić zdjęcia nocą.

Jak robić zdjęcia nocą telefonem?

Producenci smartfonów są świadomi wad swoich urządzeń. Niestety nie powstała jeszcze technologia, która pozwala wykonać nocne zdjęcie w takiej jakości i ostrości, jak w przypadku fotografii w świetle dziennym. Czy zatem warto inwestować w modele z wyższej półki, skoro nawet one nie gwarantują idealnego zdjęcia? Zasada jest jedna: im lepsze parametry aparatu, tym większa szansa, że zdjęcia nocne wyjdą dobrej jakości. Aparat działa bowiem jak ludzkie oko. Jeśli jest ciemno, to źrenica się powiększa, aby wpuścić do wnętrza więcej światła. Analogicznie funkcjonuje smartfon do zdjęć. Rolę źrenicy odgrywa tam przesłona, a dokładnie jej otwór. Kupując telefon, zwróć uwagę na rozmiar światłoczułej matrycy i jasność obiektywu. Co ciekawe, rozdzielczość zdjęć nie jest tak istotna, jak mogłoby się wydawać, dlatego nawet aparatem 12Mpx można wykonać zadowalające nocne zdjęcie.

Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Przede wszystkim świadomie. To nie są warunki do bezmyślnego klikania przycisków w nadziei, że telefon sam sobie poradzi. Przede wszystkim ustaw tryb nocny - to najprostszy sposób na wykonanie dobrych, ostrych zdjęć bez wnikania w bardziej zaawansowane ustawienia. Dla bardziej wymagających fotografów, którzy pragną zredukować liczbę szumów i przejąć kontrolę nad czasem naświetlania, poleca się tryb manualny, w którym należy samodzielnie ustawić wszystkie parametry ekspozycji. Każdy telefon do zdjęć posiada samowyzwalacz, jego zastosowanie korzystnie wpływa na jakość zdjęć. Nocna fotografia wymaga długiego naświetlania, a ono natomiast stabilności. Nawet najmniejszy ruch rozmaże obraz – dojść do tego może nawet podczas dotknięcia palcem przycisku migawki. Ustawienie samowyzwalacza na kilka sekund pozwoli ustabilizować rękę i telefon przed wykonaniem fotografii. Z tego samego powodu wiele osób na nocne sesje zabiera ze sobą statyw, który pozwala ustabilizować obraz, wykluczając ryzyko ludzkiego błędu. To oczywiste jednak, że nie będziesz zabierał go ze sobą na każdy nocny spacer. Wracając z imprezy, wykorzystaj dostępną infrastrukturę, oprzyj telefon o słupek lub ławkę – ważne, aby zminimalizować ryzyko niestabilnego obrazu. Jednocześnie pamiętaj, aby nie upuścić telefonu.  Jeśli jednak wpadnie on do kałuży lub rozbije się chodnik, odwiedź serwis GSM. Specjaliści poradzą sobie z każdą usterką, a Ty będziesz mógł kontynuować swoją fotograficzną przygodę.   

Naprawa aparatu w telefonie

Kluczem do nocnej fotografii jest odpowiednie naświetlenie. Właśnie dlatego wiele osób usilnie szuka w otoczeniu źródeł światła, które pozwolą wykonać ostre i przede wszystkim jasne zdjęcie. W tym celu można wykorzystać neony, witryny sklepowe, lampy drogowe lub latarkę z telefonu towarzysza. Niestety posługiwanie się telefonem wymaga dużej uważności. Wielokrotnie zdarza się, że poszukując idealnego kadru, urządzenie wypada z rąk i konieczna jest naprawa aparatu w telefonie.

Charakterystyczny dla budowy nowoczesnych modeli jest obiektyw wystający poza obudowę smartfona. Zwiększające się parametry potrzebują bowiem więcej miejsca, a tego w smartfonie jest niewiele. Z naprawą każdego modelu poradzi sobie nasz serwis. Iphone, Samsung, Huawei, Xiaomi, a może Realme? Wieloletnie doświadczenie serwisantów oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów. Wymiana aparatu, czyszczenie po zalaniu czy naprawa wyświetlacza – poradzimy sobie z każdym wyzwaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl