MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Ergonomia pracy zdalnej – jak prawidłowo użytkować laptop i kiedy niezbędna jest wizyta w serwisie?

Ergonomia pracy zdalnej – jak prawidłowo użytkować laptop i kiedy niezbędna jest wizyta w serwisie?

W dobie pandemii praca zdalna stała się w wielu branżach normalnością. Elastyczne godziny pracy i dowolność miejsca wykonywania obowiązków służbowych może pozostać z nami na dłużej, dlatego też wiele osób od początku home office coraz lepiej przystosowuje swoje stanowisko do codziennych wyzwań. Oprócz odpowiedniego biurka i krzesła istotne jest też właściwe użytkowanie laptopa. Sprawdź, jak zadbać o sprzęt i co zrobić, gdy zauważysz problemy w jego działaniu.

Mój jest ten kawałek podłogi

Na początek musisz zadbać o swoje stanowisko pracy. Ma ono znaczący wpływ na kondycję laptopa. Biurko i krzesło to podstawa, dlatego na miejsce pracy nie wybieraj kanapy przed telewizorem czy łóżka w sypialni. Zrezygnuj też z huśtawek i bujanych foteli, które jedynie Cię rozproszą. Praca na świeżym powietrzu, gdy będzie już cieplej jest strzałem w dziesiątkę – o ile jednak zagwarantujesz sobie komfort i pełną ergonomię.

Szukając właściwego miejsca na pracę, przede wszystkim postaw na ustronną przestrzeń, w której nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Kuchnia to jedno z miejsc, których lepiej unikać – choć szybko przygotujesz sobie kawę, domownicy mogą Cię rozpraszać. Jeśli masz gabinet – sprawa załatwiona. Jeśli nie, nie przejmuj się – swoją przestrzeń możesz stworzyć również w salonie lub w sypialni, o ile masz tam biurko i krzesło lub fotel.

Jak prawidłowo użytkować laptopa?

Laptop jest sprzętem przenośnym – mimo to nie zaleca się stawiania go w taki sposób, by blokować system chłodzenia. Może to szybko prowadzić do przegrzania, a wtedy niezbędny okaże się serwis laptopów. Warszawa to miejsce, w którym nas znajdziesz – oferujemy kompleksową pomoc nie tylko wtedy, gdy masz problem z wyłączającym się laptopem, ale też w przypadku, gdy zauważysz, że podczas pracy rośnie temperatura jego podzespołów. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Oprócz odpowiedniego ustawienia laptopa ważne jest też odpowiednie ustawienie ekranu pod względem wysokości i odległości od oczu. Poprawne wyregulowanie jasności i kontrastu nie zmęczy wzroku, a właściwe ustawienie odciąży układ mięśniowo-szkieletowy. Najlepsza pozycja dla laptopa to taka, w której górna krawędź monitora znajduje się na wysokości oczu lub nieco poniżej (maksymalnie do 5 centymetrów). Powinien zostać ustawiony prostopadle do kierunku patrzenia na niego i powinien znajdować się w odległości około 2 przekątnych ekranu od oczu. By poprawić wydajność i efektywność pracy, warto zadbać o odpowiednie urządzenia peryferyjne – takie jak monitor, myszka i klawiatura. Dzięki nim zachowanie prawidłowej postawy ciała będzie łatwiejsze. Zadbaj również o dobre oświetlenie, które umożliwi komfortowe wykonywanie zadań.

Ergonomia pracy zdalnej – jak prawidłowo użytkować laptop i kiedy niezbędna jest wizyta w serwisie?

Najczęstsze usterki – kiedy wybrać się do serwisu

Użytkując służbowego laptopa liczba usterek jest ograniczona do minimum. Biurowa praca nie obciąża znacząco laptopa – nie oznacza to jednak, że nic nie może się zepsuć. Największe problemy praca zdalna powoduje dla osób, które pracują na własnym sprzęcie – tyczy się to głównie freelancerów. W ich przypadku często jeden laptop służy do wykonywania wielu zadań, co więcej, działa on przez niemalże cały czas – od rana do wieczora. Nawet jeśli z podzespołami nic się nie dzieje, po pewnym czasie eksploatuje się bateria. Dobrze wiemy, jak istotna jest jej praca, dlatego proponujemy naszą pomoc – u nas znajdziesz baterie do laptopów (Warszawa), które dopasujemy do Twojego modelu i szybko wymienimy. Naprawa laptopów (Warszawa) obejmuje też szereg innych czynności – od szczegółowej diagnostyki po wymianę wadliwego komponentu. Skontaktuj się z nami i przekonaj się!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl