MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Dobry zestaw komputerowy używany - czy warto kupić komputer odnowiony?

Dobry zestaw komputerowy używany - czy warto kupić komputer odnowiony?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego komputera, który został wcześniej odnowiony. Analogicznie wzrasta liczba serwisów, punktów oraz sklepów internetowych, którzy zaczynają oferować właśnie taki sprzęt. Jeśli stoisz przed problemem kupna nowego komputera, zastanów się, czy przypadkiem nie warto skorzystać z możliwości wybrania używanego sprzętu. Sprawdź, czym się kierować podczas zakupu, aby trafić jak najlepiej.

Różnice między sprzętem używanym a odnowionym

Tanie laptopy można podzielić na sprzęt odnowiony oraz sprzęt używany, między którymi można znaleźć wiele różnic. Sprzęt używany, jak sama nazwa wskazuje, jest sprzętem normalnie użytkowanym, a później wystawionym na sprzedaż. Komputer używany wcale nie musi nadawać się wyłącznie na złom! Używana elektronika sprzedawana jest w przedstawianej formie – bez upewniania się, jak działają wszystkie komponenty. Nie mają one także gwarancji, która mówiłaby, ile jeszcze czasu sprzęt będzie sprawnie działał.

Produkt odnowiony to coś zupełnie innego. Jest to sprzęt, który wrócił do swojego producenta, często nawet jako produkt nieużywany, który został wcześniej sprawdzony pod kątem usterek i naprawy. Rozwiązanie to oferuje tanie komputery, o których masz pewność, że są w pełni sprawne. Od strony technicznej, komputer (laptop) poleasingowy to sprzęt, który absolutnie nie odbiega funkcjonalnością od nowego produktu. Do tego, w razie awarii, posiada aktualną kartę gwarancyjną.

Jakie więc różnice można zauważyć pomiędzy sprzętem odnowionym a używanym? Przede wszystkim jest to cena, która potrafi być znacząco różna. Decydując się na tanie laptopy używane, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego naszej planety.

Jak i gdzie kupić używany laptop?

Pamiętaj, że to, co używane, wcale nie znaczy, że jest złe. Jeśli zależy Ci na zakupie laptopa, takiego jak na przykład Thinkpad poleasingowy, możesz poszukać go na kilka sposobów. Na serwisach z ogłoszeniami możesz znaleźć nawet komputer poleasingowy Apple. Wymarzony sprzęt możesz także znaleźć u osób prywatnych. Najlepiej jednak jest udać się do komisu z poleasingowymi laptopami – w takim miejscu otrzymasz kartę gwarancyjną obejmującym okres mniej więcej od jednego do trzech miesięcy. Zaletą kupowania poleasingowych laptopów jest to, że możesz je przetestować. Sprzedawca oferuje Ci czas, podczas którego będziesz mógł sprawdzić, jakie wady i zalety ma kupiony sprzęt. Po upływie tego czasu, jeśli dostrzeżesz usterki, zostaną one naprawione w ramach obowiązującej gwarancji.

Kupując używany laptop, zwróć uwagę na to, czy są na nim zarysowania.  To oczywiste znaki codziennego używania, którymi w ogóle się nie przejmuj. Najważniejsze, żeby nie miał śladów pęknięć, które mogą świadczyć o tym, że laptop komuś po prostu spadł. Dobrze, aby wtedy zapaliła Ci się lampka awaryjna. Przed testowym włączeniem laptopa sprawdź jego ekran. Jeśli jest porysowany, otarty czy posiada dziury… Raczej wybierz inny model. Sprawdź również, czy każdy z przycisków na klawiaturze poprawnie działa. Sprawdzając laptop, który jest używany, włącz go naturalnie. Koniecznie sprawdź też porty USB, a także złącze HDMI/DVI. Warto również sprawdzić, jak laptop łączy się z internetową siecią WiFi. Postaraj się również sprawdzić, czy sprzedawca jest uczciwy.

Jeśli potrafisz, sprawdź, czy przeprowadzone w komputerze wymiany nie powodują utraty jego gwarancji. Spróbuj również dowiedzieć się, jakie naprawy wybranego przez Ciebie laptopa były wykonane oraz czy zostały one przeprowadzone na własną rękę. Sprawdź dobrze obudowę i zawiasy. Użyj słuchu – czy laptop wydobywa z siebie jakiekolwiek dźwięki? Mogą one świadczyć o tym, że dysk twardy lub układ chłodzenia uległ zniszczeniu, a nawet poważnej awarii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl