MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Dobry dysk SSD to połowa sukcesu - gdy komputer wolno się włącza i wolno działa

Dobry dysk SSD to połowa sukcesu - gdy komputer wolno się włącza i wolno działa

Komputer, który najpierw wolno się włącza, a później wolno działa to duży problem, który potrafi bardzo zirytować użytkownika. W większości przypadków komputer czy laptop, który wolno pracuje, można naprawić samodzielnie w domowym zaciszu. Jeśli zależy Ci na szybkiej pracy komputera, zamień zwykły dysk na dysk SSD. Wtedy zacznie się magia!

Jak tanio można przyspieszyć działanie systemu w komputerze?

Istnieje kilka sposobów na przyśpieszenie komputera tak, aby nie obciążyło to zbytnio Twojej kieszeni. Pierwszy z nich to najprostsza optymalizacja w systemie. Polega ona na pozbyciu się zbędnych plików i wpisów w różnych elementach systemu – może to mocno wpływać na wydajność komputera. Do czyszczenia komputera możesz użyć popularnej i dobrej aplikacji CCleaner. Posada ona możliwość podglądu zebranych plików-śmieci i zdecydować, które aplikacja ma rzeczywiście wyrzucić z pamięci komputera. Drugim sposobem na przyśpieszenie działania komputera jest dołożenie pamięci RAM, szczególnie, kiedy Twój komputer to starszy model. Jeśli nie chcesz bawić się w dokupywanie elementów, możesz zdecydować się od razu na nowe, tanie laptopy. Jeżeli jednak wolisz dokupić pamięć, wybierz odpowiednią pojemność: 4GB do zwykłego użytkowania lub 8GB do grania. Warto też  zainwestować w dobry dysk dla komputera PC. Najlepszym krokiem będzie wymiana dysku talerzowego HDD na półprzewodnikowy dysk SDD dla systemu Windows. Ostatnim tanim sposobem jest regularne czyszczenie układu chłodzenia lub jego całkowita wymiana. Dbanie o ten układ jest bardzo istotne, ponieważ to od niego zależy, czy ciepło będzie odpowiednio odprowadzane. Jeśli będzie uszkodzony, komputer, bądź laptop stale będzie się niebezpiecznie przegrzewać.

Sposób na turbo komputera – dysk SSD

Jeżeli dopiero zamierzasz kupić komputer z dyskiem SDD, sprawdź laptopy Dell – Warszawa.  Kupując dysk SSD dla gier gwarantujesz sobie długie godziny dobrej zabawy. To unowocześniona wersja poprzednika, dysku talerzowego HDD. Różnią się one między sobą przede wszystkim szybkością działania, ale także głośnością pracy. Jeśli chodzi o dyski twarde SSD, zalety przez nie posiadane to na przykład zużywanie znacznie mniej energii od dysków HDD i o wiele cichsza praca. Dodatkowo dysk SDD jest bardziej wytrzymały. Najważniejszą zaletą nowego dysku SDD jest fakt, że ma on nieograniczoną możliwość zwiększenia prędkości zapisu danych. Najlepszym sposobem na przyśpieszenie działania komputera to zmiana dysku HDD na dysk SSD – wady takiego rozwiązania są nieliczne. Urządzenie ma ograniczoną prędkość obracania się. Sporą wadą takich nośników jest fakt, że moduły pamięci ulegają zużywaniu. Ponadto producenci rzadko udostępniają oprogramowanie (firmware). Jednak zalety dysku SDD przeważają, dzięki czemu ten nośnik staje się najlepszą opcją, jeśli chcesz, aby Twój komputer działał szybko i sprawnie.

Jaki dysk SSD wybrać?

Odpowiedni wybór dysku do komputera to rzecz wyjątkowo istotna, jeśli chcesz zwiększyć wydajność komputera, przy okazji go nie niszcząc. Przed zakupem musisz oszacować, do czego naprawdę ma służyć Twój komputer. Mniej wydajny dysk będzie odpowiedni dla osób, które chcą jedynie przeglądać Internet. W takim wypadku dobrym wyborem będzie dysk SSD SATA. To mniej wydajna opcja, którą możesz zakupić w naprawdę atrakcyjnej cenie. Jeśli jednak jesteś graczem, potrzebujesz zdecydowanie wydajniejszego nośnika. Doskonale sprawdzi się dysk SSD dla gier.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl