MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Czy warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator do laptopa?

Czy warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator do laptopa?

Z biegiem czasu i częstotliwością użytkowania bateria w Twoim laptopie traci swoją wytrzymałość i sprawność. Pomyśl, co byłoby, gdybyś prowadził ważną rozmowę przez Internet w miejscu bez możliwości podłączenia urządzenia do prądu. Jesteś już o krok ważnego ustalenia, a tu nagle… laptop pada. Z pomocą przychodzi nie kto inny jak dodatkowy akumulator do Twojego sprzętu. Jakie są zalety posiadania drugiego akumulatora?

Zalety posiadania dodatkowej baterii do laptopa

Dodatkowy akumulator do laptopa to idealnie rozwiązanie dla wszystkich osób, które chciałyby mieć możliwość przedłużenia czasu pracy swojego sprzętu komputerowego. Jak wiadomo, laptop z szybko wyładowującą się baterią, jest bardzo problematyczny, a przy korzystaniu w podróży lub w miejscu, gdzie nie można podłączyć go do zasilania, staje się w zasadzie całkowicie bezużyteczny i nie nadaje się do żadnego użytku. Warto wtedy zaopatrzyć się w dodatkowe baterie do laptopa, która dostępne są w formie zasilacza do laptopa lub coraz popularniejszej podstawki pod urządzenie. To, jaki rodzaj dostarczania energii do sprzętu wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Baterie do laptopów sprawiają, że nie jesteś niczym ograniczony. W razie nagłej zmiany urządzenia  na inny albo konieczności korzystania z cudzego zawsze pozostajesz z własnym dodatkowym źródłem energii. Żywotność Twojego laptopa zwiększy się w zależności od tego, jaką baterię kupisz. Tu panuje tylko jedna zasada: zdecyduj się na taką baterię, której czas działania odpowiada Ci najbardziej. Dodatkowy akumulator do Twojego laptopa, który wytrzyma nawet cztery godziny, to bardzo dobra inwestycja. Jeśli jednak zdecydujesz się na nowy sprzęt, u nas na pewno znajdziesz  dobre i tanie komputery.

Ile kosztuje wymiana akumulatora w laptopie?

Jeśli będziesz stosować się do konkretnych zasad dotyczących dbania o baterię akumulatorową laptopa, przez długi czas nie będziesz musiał myśleć o wymianie komponentów, a już na pewno nie o wymianie akumulatora. Jeśli jednak do tego dojdzie, koszt wymiany baterii w komputerze personalnym zależy o modelu i pojemności laptopa. Dokładniej wynosi on od około siedemdziesięciu do nawet trzystu złotych. Gorzej wygląda sytuacja, kiedy notebook ma baterię wbudowaną. Wtedy do tego kosztu trzeba doliczyć nawet kilkaset złotych. Wymiana baterii w miejscu takim jak serwis GSM jest całkowicie możliwa i warto się nad nią zastanowić, jeśli nie chcesz decydować się na zakup nowego laptopa.

Jaki wpływ ma zasilacz na baterię laptopa?

Zasilacz do laptopa potrafi naładować baterię laptopa po to, aby następne można było go zabrać na przykład do kawiarni i pracować na samym akumulatorze. Dodatkowo, jeśli akumulator ulegnie zniszczeniu, możesz wykorzystać zasilacz do laptopa  i działać przy jego pomocy. Pełni wtedy funkcje niejakiego banku energii, w którą zaopatruje on sprzęt elektroniczny. Zasilacze do laptopów to bardzo ważny element zestawu komputerowego, który nierozłącznie idzie w parze z baterią akumulatorowa.

Jak dbać o baterię w laptopie?

Dbanie o baterię w laptopie wcale nie jest takie trudne i uciążliwe, jakby mogło się wydawać. W zasadzie wystarczy przestrzegać kilku prostych zaleceń. Po pierwsze, staraj się nie dopuszczać do momentu, w którym bateria będzie rozładowana do zera. Po drugie, korzystaj z trybu uśpienia, ale rozsądnie! To, że komputer hibernuje, nie znaczy, że nie pobiera energii! Zmniejsz zużycie energii poprzez redukcje jasności ekranu, wyłączenie modułu Bluetooth, usunięcie zbędnych programów i wyłączenie podświetlenia klawiszy. Jeżeli masz podłączone do laptopa tysiące różnych, często naprawdę niepotrzebnych sprzętów komputerowych, po prostu je odłącz. Elektryczny kubek na kawę do naprawdę fantastyczny gadżet, ale w rzeczywistości wcale nie musi być podłączony do Twojego laptopa dwadzieścia cztery godziny na dobę. Najważniejsze – nie przegrzewaj laptopa. Zbyt wysoka temperatura nie sprzyja kondycji baterii notebooka. Zadbaj o odpowiednie chłodzenie laptopa poprzez używanie specjalnych wiatraczków. Co jakiś czas przeczyszczaj otwory wentylacyjne, używając do tego odpowiednich kosmetyków biurowych dostępnych w każdym sklepie komputerowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl