MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Czy warto sprzedać swój komputer stacjonarny? Podpowiadamy, co zrobić ze starym sprzętem!

Czy warto sprzedać swój komputer stacjonarny? Podpowiadamy, co zrobić ze starym sprzętem!

Podczas generalnego remontu znalazłeś swój pierwszy komputer stacjonarny albo po prostu Twój aktualny całkowicie zaniemógł? Jeśli nie wiesz, co z taki sprzętem zrobić, ten artykuł jest dla Ciebie. Większość użytkowników korzysta aktualnie z laptopów. Poczciwe „pecety” stanowczo odchodzą już do lamusa. Mają one przeważnie zainstalowane stare systemy, które nie udźwigną dzisiejszych gier komputerowych. Mimo wszystko mogą okazać się bardzo pożyteczne. Sprawdź, jak można je wykorzystać!

Sprzęt do grania – RETRO!

Jak się okazuje, retro-sprzęt to wcale nie są tanie komputery! Kolekcjonerzy potrafią wydać naprawdę duże pieniądze na stare urządzenia, które według Ciebie mogą się już do niczego nie nadawać. Ostatnie lata skutecznie udowodniły, że moda na gry cyfrowe retro najprawdopodobniej nigdy nie minie. Stary, sprawny komputer nada się do idealnie do powrotu  do czasów błogiej młodości. Przeczyść wnętrze zakurzonej obudowy sprężonym powietrzem, a następnie sprawdź, czy da się na nim zainstalować system kojarzący się z latami, w których to beztrosko grało się na „pececie”.

Oddaj albo sprzedaj

Tanie komputery zainteresują praktycznie każdego. Jeśli koniecznie chcesz wyrzucić swój stary komputer, najpierw popytaj rodziny i znajomych, czy nikt takiego nie potrzebuje – pamiętaj o ekologii! Innym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się zalegającego sprzętu jest oddanie go do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Istnieją także punkty, w których skupujemy laptopy i stare komputery stacjonarne. Możesz się zdziwić, ale z Twojego niepotrzebnego, zużytego sprzętu specjaliści mogą wyciągnąć sprawne części i wykorzystać je do naprawy innych urządzeń. W ten sposób można uzyskać jeszcze sprawniejszy laptop poleasingowy.

Wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą sprzętu elektronicznego, oferuje ciekawą opcję - kiedy kurier przynosi Ci nowy sprzęt, zabiera stary, a Ty już nie musisz przejmować się tym, co dalej się z nim stanie. Po prostu dla Ciebie zwyczajnie przestaje istnieć i problem z głowy! Laptop poleasingowy Warszawa to dobra opcja dla młodej osoby, która wkracza w dorosłe życie i potrzebuje komputera, który będzie mogła zabrać wszędzie, aby móc pracować z każdego miejsca na całej kuli ziemskiej! To także doskonałe rozwiązanie do mniejszych i większych przedsiębiorstw, które pracują online, a zupełnie nowy komputer firmowy nie jest koniecznością.

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż używanego komputera stacjonarnego, pamiętaj, że należy go do tego odpowiednio przygotować. Najważniejsze, co musisz zrobić, to wykonać dokładną kopię Twoich danych zapisanych na dysku, a następnie przeprowadzenie dokładnego czyszczenia. Bezpowrotne usunięcie danych z komputera, razem z partycją systemową, możesz wykonać przy pomocy specjalnych programów komputerowych, które znajdziesz w Internecie. Anuluj aktywację zainstalowanego oprogramowania. Dzięki temu uniemożliwisz dostęp do prywatnych kont. Odtwórz również ustawienia fabryczne komputera, dzięki czemu przywrócisz podstawową konfigurację.

Kiedy już uda Ci się pożegnać ze starym sprzętem komputerowym, na pewno będziesz myślał o czymś nowym, znacznie silniejszym, z najnowszym systemem operacyjnym. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym sprzęcie, zastanów się nad świetną opcją – komputer poleasingowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl