MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Czy warto kupić zewnętrzną kamerkę i mikrofon do laptopa?

Czy warto kupić zewnętrzną kamerkę i mikrofon do laptopa?

Laptopy jako urządzenia mobilne, dostosowane są do pracy zdalnej w podróży czy na wakacjach. Już na etapie ich projektowania celem było zawarcie wszystkich niezbędnych funkcji w możliwie prostym i najbardziej poręcznym kształcie. Obecnie laptopy wykorzystywane są nie tylko przez osoby, które cechuje duża mobilność, ale także w warunkach domowych, gdzie w pełni zastępują komputer stacjonarny. Czy są jednak w stanie zapewnić równie komfortową pracę? Może warto zainwestować w zewnętrzny mikrofon i kamerkę?.

Laptop z kamerką podczas pracy zdalnej

Okres pandemii i związane z nim obostrzenia zmusiły nawet najbardziej oporne firmy do umożliwienia pracownikom zdalnego wykonywania obowiązków, co wcześniej było postrzegane w kategorii benefitów. Nagle okazało się, że laptop z kamerką, która została wbudowana przez producenta, nie pozwala na komfortową pracę. Głównym zarzutem była jakość obrazu, którą oferują popularne modele ze średniej półki. Mijał pierwszy, drugi, piąty miesiąc home office, a pozycja, którą determinowało wykonywanie obowiązków zawodowych przy niewielkim laptopie, doskwierała coraz szerszemu gronu użytkowników. Aby uzyskać bardziej ergonomiczną postawę ciała podczas pracy zdalnej, wielu klientów skorzystało z oferty MMCOMP na podstawki do laptopa, rozbudowane klawiatury oraz kamerki internetowe na USB, dzięki którym poprawiono jakość pracy podczas prezentacji i konferencji. Znoszone obostrzenia pozwoliły na powrót do pracy w biurze, jednak wielu pracowników i pracodawców, którzy docenili możliwości, jakie daje zdalne wypełnianie obowiązków, zamierza przynajmniej częściowo kontynuować tę formę pracy. Dlatego warto rozważyć zakup akcesoriów, takich jak zewnętrzna kamera i mikrofon do laptopa, które podniosą jakość Twojej pracy, a także wpłyną na jej efektywność oraz poprawią Twoje samopoczucie.

Jaka kamerka do laptopa będzie najlepsza?

Wyboru akcesoriów do komputera należy dokonać, biorąc pod uwagę charakter Twojej pracy. Inne parametry, jakie oferuje kamerka do laptopa, będą istotne dla osoby, która prowadzi internetowe transmisje sprzedażowe, inne dla influencera, a jeszcze inne dla szkoleniowca lub nauczyciela. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozdzielczość kamery. Modele renomowanych producentów, które znajdziesz w ofercie MMComp, umożliwiają przesyłanie treści bez zakłóceń w rozdzielczości 1080p. Dostępne są także kamery, które dzięki automatycznemu ustawianiu ostrości i 78-stopniowemu polu widzenia, świetnie sprawdzą się podczas prowadzenia transmisji na żywo za pośrednictwem YouTube, Facebooka lub innych popularnych portali społecznościowych.

Zewnętrzna kamera do laptopa, którą zamierzasz wykorzystywać do prowadzenia szkoleń internetowych, wykładów lub prelekcji powinna być także wyposażona w technologię redukcji szumów. Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu, jest ilość klatek na sekundę. Obecnie standardem jest, że kamera internetowa do laptopa charakteryzuje się tym parametrem na poziomie 30 FPS. Jeśli jednak zależy Ci na większej płynności obrazu, warto zdecydować się na sprzęt z wyższej półki. 60 klatek na sekundę docenią na pewno osoby, które podczas swojej pracy dużo się ruszają - na przykład prowadząc transmisję sprzedażową, a także ci, których podczas spotkań i konferencji cechuje znaczna gestykulacja i ekspresja wypowiedzi. Wybierając zewnętrzną kamerę z mikrofonem, sprawdź także kompatybilność modelu z systemem operacyjnym, rozdzielczość zdjęć oraz możliwość rotacji sprzętu, co szczególnie wpłynie na komfort jego użytkowania. Poznaj ofertę MMCOMP, wybierz rozwiązanie, które najlepiej dopasuje się do Twoich potrzeb. Ciesz się wysokiej jakości obrazem i dźwiękiem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl