MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Czy warto kupić laptop powystawowy

Czy warto kupić laptop powystawowy

Kupując laptopa, zazwyczaj decydujemy się na wybór nowego urządzenia. Zachęceni przez sprzedawcę czy sprawnie przeprowadzoną kampanię marketingową, mamy wrażenie, że tylko nowy produkt spełni nasze oczekiwania i pozwoli na bezproblemowe użytkowanie. Okazuje się, że kupno fabrycznie nowego laptopa nie jest jedynym rozwiązaniem. Istnieje równie atrakcyjna alternatywa dla konsumenta – inwestycja w sprzęt powystawowy. To ciekawa opcja, której warto się bliżej przyjrzeć.  

Prosto z witryny

W trakcie zakupów laptopa w galerii handlowej często napotykamy na witryny prezentujące produkty dostępne w sprzedaży. Pozwalają spojrzeć na sprzęt z bliska, sprawdzić jego budowę i ciężar czy ocenić jego estetykę. Angażowanie dotyku i wzroku to doskonały sposób na zachęcenie klientów do kupna elektroniki i od lat stanowi popularny trend sprzedażowy. Co jednak dzieje się z laptopem (czy innym urządzeniem mobilnym) gdy znika z witryny? Wcześniej używane laptopy często trafiały do sklepowego magazynu, obecnie ofiarowuje im się „drugie życie”.

Kupno używanego laptopa powystawowego nie odbiega znacząco od zakupu nowego produktu. Laptopa można nabyć zarówno przez internet, jak i bezpośrednio w sklepie – obecnie firmy oferujące elektronikę powystawową działają w każdym dużym mieście i funkcjonują w taki sam sposób jak tradycyjni sprzedawcy. Na rynku urządzeń powystawowych dominują najpopularniejsze marki – komputery mobilne firmy Dell czy laptopy Lenovo. Warszawa, jako centrum handlu elektroniką, posiada największą liczbę sklepów powystawowych, ale dzięki wspomnianym wyżej zakupom przez internet można cieszyć się ofertą stolicy, będąc mieszkańcem małej miejscowości. Odpowiednio zabezpieczone zamówienie dostarczy kurier prosto pod Twoje drzwi.

Zakup idealny

Laptop z powystawową przeszłością to przede wszystkim spora oszczędność. Urządzenia tej klasy bywają często tańsze o jedną trzecią od sprzętu nowego. Przy zachowaniu atrakcyjnej ceny, wraz z zakupionym produktem uzyskujemy najczęściej roczną gwarancję (zazwyczaj z możliwością przedłużenia), przez co tani zakup nie oznacza jednocześnie ryzyka pozostania samemu z kłopotem w przypadku wystąpienia usterki.

Jeśli mowa o usterkach - laptop powystawowy, mimo że de facto jest produktem używanym, nie posiada wad typowych dla urządzeń zakupionych z drugiej ręki. Jest to bowiem sprzęt niemal nowy, o kosmetycznym stopniu zużycia. Wiąże się to z faktem, iż kontakt gości sklepu z produktem odbywa się w ograniczonym stopniu, który nie pozwala na większą eksploatację. Dodatkowo należy pamiętać, że sprzedawcy dokładają wszelkich starań, by urządzenie nie nosiło śladów użytkowania. Dzięki temu możesz zainwestować w sprzęt najwyższej jakości w obniżonej cenie.

Przed każdym kupnem – także laptopa – należy zgromadzić jak największą ilość istotnych informacji dotyczących interesującego nasz urządzenia. Jeśli szukasz alternatywy dla drogiego sprzętu, a jednocześnie chcesz mieć pewność, iż produkt, który kupujesz będzie w dobrym stanie, wybór laptopa powystawowego będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży z pewnością pomogą w wyborze i podjęciu decyzji o zakupie odpowiedniego modelu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl