
Wybór laptopa zarówno do pracy, jak i rozrywki to kwestia indywidualna. Wiele osób dokładnie sprawdza parametry, szuka okazji cenowych i ogląda recenzje, zanim podejmie ostateczną decyzję o kupnie danego modelu. Niektórzy pozostają wierni poszczególnym producentom, ufając, że otrzymają wysokiej jakości produkt. Czy marka komputera rzeczywiście ma znaczenie?
Co kryje wnętrze?
Doświadczeni użytkownicy i pasjonaci zwykle posiadają wiedzę o tym, jakie parametry ma obecny sprzęt i jakie powinno mieć nowe urządzenie. Zawracają uwagę na procesor, pojemność pamięci RAM i dysku, rodzaj zastosowanej karty graficznej czy dźwiękowej, a także jaki model płyty głównej znajduje się we wnętrzu. Nie bez znaczenia jest również ekran, pojemność baterii, podświetlenie klawiatury oraz szereg innych udogodnień. Poszczególni producenci zwykle współpracują z tymi samymi markami podzespołów przez wiele lat, dlatego użytkownik, idąc do salonu Apple czy Samsunga wie dokładnie jakie modele będą go satysfakcjonować. W sklepach z elektroniką z kolei mamy większy wybór sprzętów różnych producentów, dzięki czemu możesz porównać jakość podzespołów w modelach, które Cię interesują. Laptop do pracy biurowej czy codziennej rozrywki nie musi być tak wydajny, jak ten do gier.
Logo na obudowie ma znaczenie
Czy logo producenta ma znaczenie, czy jest jedynie obrazem zaufania marce? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Na pewno nazwa producenta ma wpływ na finalną cenę laptopa. Dużo więcej zapłaci użytkownik, który postawi na urządzenie o zbliżonych parametrach do mniej popularnej marki. Jeżeli parametry podzespołów się zgadzają, problem może leżeć w ich jakości. Jeżeli szukasz budżetowego rozwiązania, koniecznie sprawdź producentów najważniejszych części.
Warto mieć na uwadze fakt, że nie wszystkie tańsze marki oferują niskiej jakości rozwiązania. Czasami to właśnie marka i związana z nią promocja, marketing, a także nowoczesne udogodnienia, których nie zawsze użytkownikowi potrzeba, podnoszą cenę o kilkadziesiąt procent. Wybierając nowy komputer, określ, jakie parametry i dodatkowe funkcje będą niezbędne. Jeżeli nie masz wiedzy sprzętowej, zajrzyj na YouTube lub poczytaj opinie innych użytkowników. Na uwagę zasługują urządzenia Dell Precision, Lenovo ThinkPad, a także MSI.
Laptopy poleasingowe
Jeżeli zależy Ci na markowym sprzęcie, ale Twój budżet jest ograniczony, to warto zgłębić temat używanego sprzętu. Komputery poleasingowe to urządzenia, które były eksploatowane w warunkach biurowych i zostały oddane przez właścicieli do firmy, która zajmuje się ich serwisem i przygotowaniem do ponownej sprzedaży. Taki laptop do pracy zdalnej czy oglądania seriali sprawdzi się świetnie. Jego podzespoły wciąż pracują nienagannie, a jedyne co może nieco wpływać na Twoją ocenę to ślady użytkowania, które nosi. Możesz je zweryfikować, prosząc sprzedawcę o zdjęcia lub wybierając się do punktu stacjonarnego, który oferuje laptopy poleasingowe. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?
Laptop Dell - używany komputer do zdań specjalnych
Laptopy Dell są doceniane przez użytkowników za nowoczesne, szybkie dyski SSD, które zapewniają cichą i szybką pracę całego urządzenia. Procesor Intel Core i5 siódmej generacji gwarantuje dynamikę i moc, a także krótki czas rozruchu. Dzięki temu obsługa laptopa jest bardzo płynna i intuicyjna. Producent w swoich modelach zastosował również nowoczesną pamięć. Wszystkie właściwości tworzą wysokiej jakości urządzenia, które pozwalają na wydajną pracę na najwyższych obrotach. Laptopy poleasingowe Dell Precision to propozycja dla tych, którzy szukają nowoczesnych urządzeń, zamkniętych w minimalistycznym designie.
Laptop thinkpad – pomocnik w nauce
Tanie laptopy to doskonałe rozwiązanie dla studentów i uczniów. Są dobre jakościowo, lekkie i świetnie sprawdzą się do codziennego noszenia na zajęcia czy nauki zdalnej w domu. Procesory Intel Core i3 czwartej generacji gwarantuje wielozadaniowość. Komputery Lenovo są wyposażone w dysk SSD, który zapewnia błyskawiczne działanie. Wydajna bateria sprawia, że z powodzeniem można zabrać laptop na uczelnię lub w podróż. Cała konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.
Lenovo Thinkpad, Dell, HP – stosunek jakości do ceny
Wybierając laptopa, warto mieć na uwadze stosunek jakości do ceny. Nowe urządzenia będą znacznie droższe od używanych lub poleasingowych modeli. Kupując sprzęt z drugiej ręki, nie zapomnij przeprowadzić testu diagnostycznego, który pokaże, jak działa procesor. Wybierając urządzenie poleasingowe masz pewność, że zostało sprawdzone, odpowiednio przygotowane do dalszej eksploatacji, a system został wgrany na nowo. Warto zaufać specjalistom i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie!