MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Co zrobić, gdy Twój laptop odmówił posłuszeństwa?

Co zrobić, gdy Twój laptop odmówił posłuszeństwa?

Laptop to niewątpliwie jeden z niezbędnych sprzętów w każdym domu. Przydaje się do pracy, nauki oraz rozrywki. Jest urządzeniem mobilnym, w związku z czym możesz korzystać z niego także w podróży. Nawet najwyższej klasy sprzęt, mimo wszystko, nie da Ci gwarancji bezawaryjności. Usterki mogą wynikać z wielu czynników, jak na przykład wiek sprzętu, brak regularnego czyszczenia i konserwacji czy uszkodzenia mechaniczne. Część problemów jest banalnych do wyeliminowania, inne zaś wiążą się z wymianą kosztownych części lub zakupem nowego sprzętu. Podpowiadamy, jakie kroki podjąć, gdy laptop nie reaguje na Twoje działanie.

Laptop nie chce się włączyć? Podstawowe kroki

Mimo, iż po naciśnięciu ON, laptop nie chce się włączyć – nie warto wpadać od razu w panikę, lepiej sprawdzić, co jest przyczyną awarii. Przede wszystkim wyklucz oczywistości, jakimi jest rozładowana bateria. Jeśli samo podłączenie zasilacza nie daje zamierzonego efektu – dokładnie sprawdź kabel oraz gniazdo laptopa. W wielu przypadkach podczas uruchamiania słychać pracę poszczególnych podzespołów, a mimo to ekran wciąż pozostaje czarny. W takiej sytuacji wina prawdopodobnie leży po stronie karty graficznej.

Jak sprawdzić czy nie zawiódł wyświetlacz? Przede wszystkim załącz go w ciemnym pomieszczeniu, by ocenić czy nie wyświetla się całkowicie czy tylko o niedostrzegalnej jasności. Warto też podłączyć monitor zewnętrzny, pojawienie się na nim obrazu wykluczy awarię karty graficznej. Następnym krokiem jest sprawdzenie systemu operacyjnego. Brzmi skomplikowanie? W takim razie nie ryzykuj – naprawa laptopów (Warszawa) to sprawdzony serwis, który od ręki zdiagnozuje problem i zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Samodzielna naprawa poszczególnych podzespołów bywa też niekiedy niemożliwa. Często niezbędna jest ogromna wiedza i specjalistyczny sprzęt. Wymontowanie dysku twardego, modułu WiFi, matrycy, klawiatury oraz chłodzenia GPU – tak właśnie wygląda wymiana karty graficznej. Wówczas jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest naprawa urządzenia w renomowanym serwisie.

Laptop nie odzyska sprawności – co zrobić ze sprzętem?

Niestety zdarzają się sytuacje, w których laptopa nie da się naprawić lub nie będzie on działał tak wydajnie, jak do tej pory. To szansa na nabycie urządzenia, które w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom, jednak co zrobić z poprzednim sprzętem? Wyjściem z tej sytuacji okaże się skup laptopów. Warszawa to miasto, na terenie którego nas znajdziesz. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu wyzbędziesz się zalegających komputerów, otrzymując w zamian atrakcyjną w cenie rekompensatę pieniężną zarówno za sprawne, jak i całkowicie uszkodzone urządzenia. Dodatkowo zapewniamy migrację wszelkich danych oraz transport w ramach odbioru sprzętu.

Brak możliwości uruchomienia laptopa może być spowodowany drobnostką, ale często też oznaczać poważne uszkodzenia. Do najbardziej kosztownych usterek z pewnością należy awaria karty graficznej lub płyty głównej. Wiele serwisów nieposiadających odpowiednich narzędzi rekomenduje wymianę sprzętu na nowy, zanim jednak podejmiesz taką decyzję – wybierz specjalistów w swojej branży, którzy realnie ocenią powstały problem i zaproponują optymalne rozwiązanie. Często też dopiero na miejscu można poznać przyczynę braku reakcji laptopa. Zanim wpadniesz w panikę i zaczniesz liczyć koszty ewentualnej naprawy, podejmij podstawowe działania, a gdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów – skorzystaj z naszej pomocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl