MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Co psuje się w laptopie? Ile kosztuje serwis?

Co psuje się w laptopie? Ile kosztuje serwis?

Laptopy to urządzenia, które w większości domów zastępują komputery stacjonarne. W końcu ogromna mobilność, zachęcająca cena i wysokiej jakości podzespoły skusiłyby niemal każdego. Obecnie firmowy laptop to także urządzenie, które stawia się na samej górze  elektronicznej piramidy wartości. Jednak mimo swojej popularności, laptopy to również urządzenia znacznie bardziej narażone na uszkodzenia oraz awarie. Kiedy warto je wymieniać, a kiedy naprawiać?

Problemy z matrycą

Zdecydowany prym wśród najpopularniejszych uszkodzeń wiedzie niedziałająca matryca. W większości przypadków jest to efekt nieodpowiedniego użytkowania. Zazwyczaj dochodzi do uszkodzeń mechanicznych, powstałych na skutek upadku czy zgniecenia. Aby ich uniknąć, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu urządzenia podczas podróży – w tym celu skorzystaj ze specjalnych toreb służących do przenoszenia sprzętu.

Zbyt częste dotykanie ekranu również może z czasem spowodować jego uszkodzenie. Zepsutą matrycę poznasz po pajączku na ekranie, rozlaniu lub pojawiających się paskach. Choć jest to dość poważna usterka, to jeśli zareagujesz odpowiednio szybko, nie musisz obawiać się konieczności zakupu całkiem nowego sprzętu. Właśnie dlatego najlepiej wybrać sprawdzony serwis komputerowy. Warszawa to główny obszar naszej działalności – w razie problemów z matrycą dokonamy dla Ciebie wstępnej diagnozy oraz wymienimy wadliwy komponent za około 40 złotych.

Uszkodzenia portów, zawiasów i złączy

Większość użytkowników decyduje się na zakup laptopa głównie ze względu na jego mobilność. Jednak czasami zdarza się, że nadużywamy tej możliwości i przenosimy urządzenia nawet podczas ładowania czy podpięcia do innych urządzeń. Chwila nieuwagi i mocne pociągnięcie zazwyczaj skutkuje uszkodzeniem portów lub złączy. W efekcie może dojść do problemów z ładowaniem urządzenia oraz nagłym wyłączaniem się sprzętu. Dlatego, podczas podnoszenia laptopa, pamiętaj o odłączeniu wszystkich kabli oraz nie podnoś laptopa za ekran.

Jeśli dojdzie do usterki, być może nie będzie ona sprawiała wrażenia skomplikowanej, ale z pewnością wymaga opieki specjalisty. Ze względu na to, że laptopy to urządzenia lutowane, niektóre naprawy wymagają specjalistycznego sprzętu. Na szczęście w większości przypadków nie jest to uszkodzenie, które wymaga wymiany całego urządzenia i powinien z nim sobie poradzić sprawny serwis komputerowy. Warszawa Praga to miejsce, w którym znajduje się nasza siedziba – tam przeprowadzamy tego typu naprawę za cenę rozpoczynającą się od 70 złotych.

Przegrzanie się laptopa

Laptopy to nie tylko urządzenia służące do intensywnej pracy, ale również rozrywki. Długotrwałe korzystanie z urządzenia, niezależnie od typu wykonywanych zadań, może szybko doprowadzić do jego przegrzania. Zazwyczaj winę ponosi nieodpowiednia powierzchnia, jak na przykład trzymanie laptopa na kocu czy pościeli. To szczególnie częste zjawisko w przypadku kilkuletniego sprzętu, który nie był systematycznie oczyszczany z kurczu i innych zanieczyszczeń z układu chłodzenia oraz w którym nie wymieniano taśmy termoizolacyjnej. Wystarczy, że raz w roku zdecydujesz się na tego typu serwis, by przedłużyć żywotność sprzętu. Tego typu wsparcie oferuje również prowadzony przez nas serwis laptopów (Warszawa). Za kwotę około 70 złotych możesz zminimalizować prawdopodobieństwo przegrzania się urządzenia.

Zalanie

Wielogodzinna praca przed ekranem komputera sprawia, że starasz się jak najbardziej umilić sobie ten czas. Tym sposobem podczas tworzenia raportu jesz obiad, a każdy dzień zaczynasz poranną kawą przed klawiaturą. Podczas tego typu działań może CI się przydarzyć mały wypadek – chwila nieuwagi wystarczy, by zalać urządzenie.

Aby zminimalizować straty, należy jak najszybciej odpiąć sprzęt od zasilania, wyciągnąć baterię i postawić laptopa do góry nogami. Najlepiej nie włączać go aż do całkowitego osuszenia i jak najszybciej zanieść do serwisu. Jest to zdecydowanie najniebezpieczniejsza ze wszystkich usterek, która najczęściej wymusza na nas zakup nowego laptopa, jednak szybka reakcja może znacząco zwiększyć szansę na naprawę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl