MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

Alternatywy dla Microsoft Office

Alternatywy dla Microsoft Office

Pewnie już nie raz miałeś do czynienia z programami wchodzącymi w skład podstawowego pakietu Office. Word, Excel i PowerPoint są potężnymi narzędziami, które zdecydowanie usprawniają pracę. Mimo ich oczywistego triumfu na rynku nie należy jednak lekceważyć pozostałych silnych pozycji. Jaka jest zatem darmowa alternatywa dla Microsoft Office? Skoro już od jakiegoś czasu zadajesz sobie to pytanie, warto sobie na nie odpowiedzieć.

alternatywy dla microsoft office

Serwis komputerowy Warszawa Praga radzi – co wybrać z dostępnych propozycji?

Istnieje kilku pretendentów do zajęcia pierwszego miejsca wśród darmowych programów biurowych. Pierwszym z nich jest Libre Office. Choć nie jest on całkowicie kompatybilny z Microsoft Office, to z powodzeniem otwiera pliki z rozszerzeniem .doc i .docx oraz zapisuje w tym formacie. Jest to jeden z najlepiej rozbudowanych pakietów biurowych. Odpowiednikami najpopularniejszych programów podstawowych wchodzących w skład pakietu są Writer, Calc i Impress. Opcje programów niewiele różnią się od tych z Microsoft Office. Dużym plusem są też częste aktualizacje. I choć dla niektórych Libre może być na początku nieintuicyjny, ten program to najlepsza alternatywa dla Ms Office.

Wartym zainteresowania programem jest również Open Office. To na jego bazie stworzono Libre Office. Mimo to oba programy nieco się od siebie różnią. Ten drugi może się poszczycić znacznie większą liczbą funkcji i bardziej uporządkowanym paskiem zadań. Jednak obie propozycje stanowią wygodne alternatywy dla Microsoft Office i można je polecić w codziennej pracy biurowej. Istnieją też pewne cechy, które mogą nawet przewyższyć rynkowego giganta. Przykładowo, konstrukcja tabel w Microsoft Word dla niektórych osób jest zbyt szablonowa, podczas gdy w Libre Writer można ją dopasować do swoich szczególnych potrzeb. Podnoszona jest też kwestia kompatybilności z plikami PDF, która jest widocznie lepsza, gdy chodzi o darmowe oprogramowanie.

Serwis komputerowy Gocław – specjalista od dobrych rozwiązań

Choć żaden z programów nie może się poszczycić tak bogatą szatą graficzną, jak Microsoft Office, w tym aspekcie wśród darmowych odpowiedników zdecydowanie wygrywa Libre Office. Nawet jeśli pod uwagę w rankingu weźmiemy Ashampoo Office. Najnowsza wersja tego programu szczyci się zwłaszcza tym, iż jest kompatybilna z plikami Microsoft Office. Jedną z niekwestionowanych zalet programu jest możliwość zainstalowania go na nośniku USB i korzystanie z programu przenośnie.

alternatywy dla microsoft office

Darmowy Office – który najlepszy?

Tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Najłatwiej podjąć decyzję, gdy sam sprawdzisz swoje preferencje i wybierzesz program, który po kilku tygodniach użytkowania był dla Ciebie najbardziej intuicyjny i pozwolił Ci najlepiej zrealizować swój potencjał. Każdy z przykładów – Libre Office, Open Office i Aschampoo Office są do Twojej dyspozycji całkowicie za darmo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl