MMCOMP Sklep i Serwis Komputerowy

Zadzwoń do nas: tel. +48 531 49 49 49 | Kontakt

5 usterek komputerowych, które da się szybko naprawić

5 usterek komputerowych, które da się szybko naprawić

Pewnie zdarzyło Ci się przynajmniej raz w życiu doświadczyć sytuacji, w której sprzęt elektroniczny odmówił posłuszeństwa. Jeżeli urządzenie jest nowe to zazwyczaj gwarancja obejmuje naprawę w profesjonalnym serwisie. Wiekowy sprzęt musisz jednak naprawić na własną rękę. Zazwyczaj szukasz miejsca, w którym fachowcy postawią diagnozę i przywrócą dawną świetność komputerowi. Część usterek można jednak naprawić samodzielnie – wystarczy jedynie zadbać o odpowiednie narzędzia.

Problem z zasilaniem

Wiele urządzeń eksploatowanych codziennie po pewnym czasie traci swoją moc. Jednym z podzespołów najbardziej narażonym na uszkodzenia po upłynięciu dłuższego czasu, jest zasilanie. W przypadku laptopów sprawa jest dosyć prosta, jednak w przypadku komputerów stacjonarnych konieczna jest wymiana zasilacza na nowy. Jeżeli to nie pomoże, problem może leżeć po stronie płyty głównej lub innych komponentów. W takim przypadku poprawnie zdiagnozować sprzęt pomoże Ci serwis komputerowy (Warszawa Praga) – zgłoś się do nas, a z pewnością zaproponujemy atrakcyjne cenowo rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Problem z pamięcią RAM

Eksploatacja komputera może przyczynić się również do problemów z pamięcią RAM. Jeżeli w trakcie uruchamiania się komputera usłyszysz krótki sygnał dźwiękowy, który będzie powtarzał się każdorazowo w trakcie uruchamiania, jest to znak, że kości pamięci RAM potrzebują Twojej uwagi. Wymiana kości pamięci RAM w komputerach stacjonarnych nie jest trudna, dlatego można wykonać ten zabieg samodzielnie poprzez przełożenie kości do innego gniazda. Jeśli posiadasz kilka kości RAM, wyjmij jedną z nich bądź zamień je miejscami i sprawdź, czy komputer się uruchamia. Jeśli nadal masz problem z włączeniem komputera, z usterką pomoże Ci serwis komputerowy (Warszawa)

Płyta główna i karta graficzna

Brak obrazu wyświetlanego na monitorze jednostki stacjonarnej może być oznaką uszkodzonej karty graficznej. Jeżeli monitor jest odpowiednio podłączony, to warto również sprawdzić czy karta graficzna została prawidłowo zamontowana – podłączanie i instalacja wbrew pozorom może niedoświadczonym użytkownikom sprawiać sporo trudności, dlatego zrób to starannie i upewnij się, że wszystko zostało właściwie zamontowane. Jeśli wszystko zostało podłączone jak należy, a ekran nadal pozostaje czarny i dodatkowo usłyszysz sygnał dźwiękowy, zgłoś się do serwisu i pozwól serwisantowi sobie pomóc.

Przegrzewające się podzespoły

Temperatura komputera stacjonarnego może ulec podwyższeniu podczas znaczącego obciążenia. Grzanie się podzespołów jest naturalną rzeczą, dlatego warto wyposażyć sprzęt w chłodzenie powietrzne, wodne lub połączenie obu. Pamiętaj też o regularnej wymianie pasty termoprzewodzącej. W przypadku, gdy dysponujesz wiekowym sprzętem, może on przegrzewać się do tego stopnia, że uniemożliwi korzystanie z niego. Wtedy najlepiej oddaj swój sprzęt do skupu. Skup komputerów (Warszawa) odkupi od Ciebie urządzenie, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczysz na zakup nowej jednostki.

Wadliwe oprogramowanie

Częstym problemem użytkowników komputerów może też być wadliwe działanie systemu operacyjnego. Windows jako jeden z najczęściej wybieranych systemów, może wymagać ponownej instalacji. Problemem mogą być też niedopracowane aktualizacje, które bezwiednie zainstalujesz na swoim sprzęcie. Często problem wadliwego oprogramowania rozwiązuje reinstalacja systemu – wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję w katalogu, a wykonasz ją bez utraty plików zapisanych na komputerze. Warto jednak zawsze zadbać o to, by zapisać kopię najważniejszych dokumentów na odpowiednim nośniku – jeśli pracujesz nad pracą naukową, piszesz książkę lub pracujesz nad swoją własną stroną internetową, zapisz odpowiednie dane na pendrivie bądź dysku zewnętrznym. Możesz też cyklicznie wykonywać kopię systemu – z pewnością warto zabezpieczyć się w ten sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl